Як виростити полуницю взимку.

Полуниця вважається літньою ягодою. Взимку ми її їмо майже виключно в консервованому вигляді або заморожену. Між тим, в тому, щоб виростити полуницю взимку, немає нічого неможливого. Правда для цього необхідно приміщення, яке можна обладнати під мікрооранжерею. Це може бути нежитлова кімната в будинку або навіть сарай, якщо там досить тепло.
Вам знадобиться
  • - поліетиленова плівка або мішки;
  • - апарат для зварювання поліетилену або паяльник;
  • - розподільний трубопровід;
  • - трубки від крапельниць, по 3 на кожен мішок;
  • - субстрат;
  • - лампи денного світла.
Інструкція
1
Зробіть поліетиленові мішки. Ширина такого мішка повинна бути близько 16 см, довжина - не більше 2 м. В принципі, можна знайти подвійну поліетиленову плівку такої ширини, але вона буває в магазинах не завжди. Крім того, «рукав» не завжди буває білим, а вам потрібен саме такий, щоб ваші грядки пропускали світло. Тому візьміть звичайну, досить міцну поліетиленову плівку і зваріть з неї мішки потрібних розмірів. Заваріть нижній краї мішка.
2
Заповніть мішки субстратом з торфу та перліту. Поставте мішки на підлогу. Мєшков може бути скільки завгодно, але розставляйте їх залежно від розмірів приміщення. На кожен квадратний метр площі припадає не більше трьох мішків.
3
Зробіть на кожному мішку 4 вертикальних надрізу по 6 см завдовжки. Вони повинні розташовуватися в шаховому порядку на відстані не менше 20 см один від одного. Грядка для полуниці готова.
4
Додайте над грядками розподільний трубопровід. Підведіть до нього гумові трубки, по 3 на кожен мішок. У кожен мішок вставте по 3 трубки на відстані не менше 50 см один від одного. Трубки повинні входити в мішок зверху, знизу і посередині. Розрахуйте кількість необхідного поживного розчину. На кожен мішок його потрібно близько 2 літрів на добу. В прорізи мішків посадите розсаду полуниці. На такий «плантації» полуницю можна вирощувати цілий рік.
Корисна порада
Якщо мішки невисокі, можна зробити другий ярус. Для цього частина мішків підвішується над іншими; В темному приміщенні необхідно буде зробити освітлення. Краще всього використовувати для цього лампи денного світла - точно такі ж, які ви застосовуєте для вирощування звичайної розсади.