Як в'язати перловий візерунок.

Перловим візерунком в'яжуть покривала і пледи, светри та сукні. Освоїти його може навіть початківець, і в той же час він виглядає дуже ефектно. Для великих виробів це - ідеальний візерунок, тому що він не скручується. Крім того, вишивка на ньому виглядає просто розкішно. Хорош перловий візерунок ще й тим, що його однаково добре можна пов'язати з будь пряжі.
Вам знадобиться
  • Пряжа середньої товщини, спиці №2 або 2,5.
Інструкція
1
Наберіть на спиці 20-30 петель звичайним способом. Витягнете одну спицю і пров'яжіть перший ряд лицьовими петлями. Намагайтеся, щоб вони виходили рівними.
2
Візерунок починайте в'язати з другого ряду. В'яжіть гумку, чергуючи лицьові і виворітні петлі - 1 лицьова, 1 виворітна.
3
Переверніть в'язання. Другий ряд в'яжіть, пров'язуючи над лицьовою петлею виворітну, а над виворітного - лицьову. Візерунок виходить ніби осередками. Головне - не плутати петлі.
4
Коли ви впевнено будете вив'язувати цей узор, можна трохи поекспериментувати, наприклад, зробити осередки побільше. Перший ряд в'яжіть, чергуючи 2 лицьові петлі з 2 виворітними, у другому ряду робіть все навпаки - над лицьовими петлями в'яжіть виворітні, над виворітними - лицьові. Ефектно виглядають вироби, пов'язані перловим візерунком двох типів. Наприклад, перед светри зв'яжіть дрібнішим перловим візерунком 1х1, а для спинки і рукавів зробіть комірку побільше - 2х2 або навіть 3х3.
5
На основі перлового візерунка можна зробити і ще один варіант дуже красивого і простого малюнка. Перший ряд в'яжіть так само, як і «класичним» перловим візерунком . Переверніть в'язання і зв'яжіть ряд по малюнку, над лицьовими петлями - лицьові, над виворітними - виворітні. У третьому ряду в'яжіть виворітні над лицьовими і навпаки, четвертий ряд - по малюнку. Починаючи з п'ятого ряду, рисунок повторіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aqVcprpl-Bk
Зверніть увагу
При в'язанні круговими спицями відзначте початок ряду. Візерунок в кожному ряду зміщується на 1 петлю для дрібного перлового візерунка і на 2 або 3 - для крупнішого.
Корисна порада
Вироби, пов'язані перловим візерунком, відпарювати не потрібно; Вишивку по такому візерунку можна робити такими ж нитками - вона буде виглядати об'ємною.
Зв'язати візерунок для оздоблення сумочки або шалі? Або підібрати візерунок для нового кардигана, шарфа, сарафана або навіть купальника? Рукодільниці, майстерно володіють гачком або спицями, інтуїтивно підбирають потрібний візерунок для кожного нового виробу.
Вам знадобиться
  • - гачок
  • - спиці
  • - пряжа
Інструкція
1
Недосвідченим в'язальниця досить складно з першого разу зв'язати складний візерунок для великої речі. Тому для початку бажано пов'язати пробний візерунок, упевнившись на зразку, що схема в'язання підходить до запланованої моделі, а нитки і гачок або спиці правильно підібрані по товщині.
2
Зв'язати щільний візерунок для шарфа або кардигана найкраще спицями. Найбільш простий і водночас гарний візерунок спицями («джгути» і «коси») в'яжуть, переміщаючи дві, три або чотири петлі, облямовуючи джгут виворітними петлями. Для того, щоб зв'язати візерунок з джгутів, перші три петлі знімають на додаткову спицю і поміщають перед роботою, в той час як наступні три петлі провязивают лицьової в'язкою, потім в'яжуть петлі з додатковою спиці. Чим більша кількість петель знімається і пров'язується на окремій спиці, тим товщі виходить джгут.
3
Зв'язати візерунки можна і без допомоги складних маніпуляцій з петлями і способами провязкі. Щоб зв'язати яскраві кольорові візерунки, знадобляться всього лише нитки різних кольорів. Найпростіші кольорові візерунки - смужки. Для того, щоб зв'язати візерунки смужками, необхідно провязать два або три ряди одним кольором, потім змінити пряжу на інший колір, провязав така ж кількість рядів нитками іншого кольору. Кількість рядів, вивязанних різними кольорами, можна варіювати, отримуючи смуги різної товщини.
4
Зв'язати візерунки гачком набагато простіше, ніж спицями. Та й варіантів в'язання візерунків гачком набагато більше. Дуже гарними виходять візерунки, зв'язані гачком з горбиками. Для візерунків з горбиками при в'язці стовпчиком з накидом, гачок вводиться між стовпчиками, обв'язуючи повітряні петлі. Вив'язуючи горбок, гачок теж вводять між стовпчиками.
5
Придумати і зв'язати візерунок гачком можна і самостійно, не користуючись спеціальною схемою. Однак для цього необхідні навички роботи з різними типами в'язки і вміння комбінувати малюнок з фонової в'язкою. Навчитися в'язати візерунки гачком або спицями найзручніше на простих речах, таких як шарфи, серветки, накидки або шалі. Для в'язання ажурних і візерункових суконь, кофт, пінеток, купальників, беретів, сумочок, спідниць і костюмів бажано попрактикуватися місяць-другий на зразках.
Зверніть увагу
Зразок візерунка може вийти кривуватим через те, що при в'язці надто сильно затягується нитка або неправильно підібрані один до одного по товщині спиці (гачок) і пряжа.
Корисна порада
Зразок візерунка не обов'язково робити великим: він повинен уміщатися на долоні.