Як розкладати пасьянс "Павук".

Цей старовинний пасьянс залишається надзвичайно популярним і в комп'ютерну епоху. І багато хто вже забули, що розкласти його можна і просто на столі самими звичайними гральними картами. Як і у будь-якого пасьянс а, у «Павука» є ігрова мета - необхідно послідовно зібрати карти кожної масті.
Вам знадобиться
  • Дві, чотири або вісім колод, в залежності від складності. Найпростіший варіант розкладається з двох колод, в першому і другому випадках необхідно вибрати з колод якої карти двох мастей, або однієї.
Інструкція
1
Правила пасьянс а «Павук» із справжніми картами збігаються з комп'ютерним варіантом гри. Є 3 рівня складності. У першому випадку пасьянс розкладається з 104 карт однієї масті. У колоді виходить по 8 карт кожного значення. У другому випадку беруться карти двох мастей. Відповідно, виходить по 4 карти кожного значення кожної масті. В третьому випадку береться просто 8 колод без джокерів.
2
Добре перетасуйте колоду. Розкладіть в ряд 10 карт сорочкою вгору. Таким же чином розкладіть ще 3 ряди. Починаючи з п'ятого ряду, розкладайте карти тільки в перші чотири стовпці з лівого боку. Таким чином у вас вийде по 6 карт в шпальтах з 1 по 4 і по 5 карт у всіх інших. Нижні карти в кожному стовпці відкрийте. Що залишилися в колоді карти покладіть сорочкою вгору. Решта карт розкладіть у правому нижньому куті поля в 4 стопки. Має вийти по 10 карт в кожній.
3
Починайте розкладати пасьянс . У грі будь-якої складності необхідно перекласти у відкритому ряду молодшу карту на наступну по старшинству. У найпростішому варіанті ви просто кладете шістку на сімку або валета на даму. Таким чином, перекладіть всі відкриті карти, які можна перекласти.
4
Якщо серед відкритих карт не залишилося таких, які можна перекласти на наступні по старшинству, візьміть 10 карт, які лежать стопками в правому нижньому кутку. Викладіть їх вниз кожного стовпчика і відкрийте. Подивіться, які карти можна перекласти в інший стовпчик, на відкриту наступну по старшинству карту.
5
Щойно звільниться будь-який з стовпчиків, туди можна покласти будь-яку карту, взявши її з будь-якого ряду. В цьому випадку краще всього класти туди короля. Як тільки у відкритому ряду закінчаться карти, які можна перекласти, знову візьміть стопку з правого нижнього кута і знову розкладіть карти в відкритому вигляді вниз кожного стовпчика.
6
Якщо в стовпчику опиняться послідовно зібрані карти від короля до туза, зберіть ці карти і перенесіть в лівий нижній кут поля. Вони більше не беруть участь в грі. Завдання гравця - зібрати всі 8 послідовностей.