Як заморозити фрукти. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

При наявності вдома холодильника з великою морозилкою скористайтеся заготівлею фруктів і ягід про запас - заморозьте їх. В зимовий період у вас будуть екологічно чисті продукти з власної дачі, які можна, розморозивши, вживати в їжу, тільки злегка присипаючи цукровим пісочком, навіть без теплової обробки. Домашні заморозки використовуйте для пирогів і компотів. Деякі ягоди при розморожуванні прекрасно зберігають свою форму і смак, наприклад, агрус і чорна смородина. Ними можна прикрасити торт.
Вам знадобиться
  • фрукти;
  • ягоди;
  • підноси;
  • пластикові контейнери з кришкою;
  • п/е пакети.
Інструкція
1
Проробіть попередню роботу з підготовки фруктів і ягід до заморожування - переберіть їх. Видаліть всі підгнилі і пом'яті. Промийте фрукти і ягоди в воді. Якщо ви хочете заморозити малину, то її мити не можна. Бруднуваті ягідки обмітаючи вологим пензликом для змащування пирогів. Не забудьте пензлик промити після використання.
2
Розріжте на частини великі і тверді фрукти . Це відноситься до яблук, груш, айві. Їх необхідно порізати товстими скибочками, видаливши насіння. Персики, сливи, абрикоси розділіть на половинки і видаліть кісточки.
3
Піддайте тверді фрукти бланшуванню. При такій обробці знищуються мікроби, з плодів віддаляється зайва волога і повітря, руйнуються ферменти, які сприяють потемнінню фруктів.
4
Закип'ятіть воду в широкій каструлі. Покладіть фруктові скибочки в металеве сито і опустіть в киплячу воду на дві хвилини. Дістаньте сито і перекладіть скибочки остигати на плоске блюдо.
5
Намагайтеся заморожувати фрукти так, щоб вони були врозтіч, а не єдиним брикетом. Для цього розкладіть бланшірованние фрукти і фрукти без кісточок в один шар на плоскому підносі і поставте в морозилку.
6
Насипте підготовлені ягоди в картонні коробки або пінопластові піддони тонким шаром і поставте заморожуватися.
7
Якщо у вас є функція глибокої заморозки в холодильнику, то включите її.
8
Витримайте фрукти і ягоди в морозилці до повного промерзання.
9
Дістаньте заморожений продукт з морозилки.
10
Пересипте фрукти і ягоди в контейнери з кришкою або покладіть в кілька п/е пакетів. Все має бути щільно упаковано, щоб не відбувався процес виморожування.
11
Помістіть домашню заморозку в морозилку.
У сучасній кулінарії вишня займає далеко не останнє місце. З нею можна приготувати молочний суп, крем, вареники, соуси, компоти і багато інших страви. Вишню використовують і як дієтичний продукт, що поліпшує травлення, задовольняє спрагу. Вона володіє і відхаркувальну, антисептичну і легку послаблюючу дію. Як же заготовити її на зиму, щоб максимально зберегти всі корисні властивості? Оптимальне рішення - заморозка.
Вам знадобиться
  • вишня;
  • пластикові контейнери;
  • друшляк;
  • рушник;
  • ніж ;
  • морозильна камера.
Інструкція
1
Купіть вишню або зберіть її на своїй ділянці.
2
Переберія зібрані ягоди. Вишня для заморозки повинна бути стиглою. Видаліть всі пошкоджені, гнилі і перезрілі ягоди. Приберіть все сміття і плодоніжки.
3
Покладіть ягоди у велику каструлю, повністю залийте їх холодною водою. Вимийте ягоди, обережно перетираючи їх руками.
4
Витягніть вишню з води руками і перекладіть її в друшляк. При цьому вся грязь, змита з вишень і осіла на дно, залишиться в каструлі. Дайте стекти воді, що залишилася на ягодах.
5
Розкладіть вишню в один шар на чистому махровому рушнику. Дочекайтеся повного висихання ягід.
6
Складіть вишню в пластиковий контейнер. Врахуйте, що повторна заморозка ягід недопустима. Заморожуйте їх такими порціями, які взимку зможете спожити за один раз.
7
Якщо потрібно вишня без кісточок, видаліть їх з вимитих і обсушених ягід за допомогою ножа або спеціального пристосування. Вишню без кісточок розкладіть в контейнери.
8
Закрийте контейнер кришкою і поставте в морозильну камеру при температурі від мінус 18 до мінус 25 градусів.
9
Можлива заморозка ягід розсипом. Для цього чисті сухі ягоди розсипте в спеціальний піддон, залишаючи між ними відстань 0,5 см. Поставте піддон в морозилку і включіть її на максимальну потужність. Залиште ягоди для замерзання на 3-4 години. Після цього пересипте ягоди в пакет або контейнер і покладіть в морозильну камеру на зберігання.
10
Вишню без кісточок можна заморозити, присипавши її цукровим піском (укласти в контейнер пошарово).
Зверніть увагу
Взимку вишню можна використовувати не розморожуючи для приготування вареників, пирогів, компотів, кіселей.Разморажівать вишню найкраще на нижній полиці холодильника.
Корисна порада
Використовуйте для заморозки вишню темних сортів: вона солодше світлих і містять більше пектіна.Для заморозки вишні можна використовувати і поліетиленові пакети. Однак, врахуйте, що при заморожуванні поліетилен стає крихким. Є небезпека розсипати заморозку по всій морозильної камере.Для того, щоб заморожена вишня не вбереться в себе сторонні запахи, зберігайте її окремо від сильно пахнуть продуктів.