Як робити мережки. схема візерунок мережка стовпчик спицями.

Вишивка - відомий з давніх часів спосіб прикраси одягу, предметів мистецтва, інтер'єру, аксесуарів і багато чого іншого. Сьогодні ручна вишивка вважається ексклюзивним декором будь-якого предмета, що збільшує його цінність і вартість. Існує велика кількість різноманітних стилів вишивки і типів візерунків. Одним з нескладних у виконанні, але ефектних і ажурних візерунків є вишивка мережкою. В мережці нитки тканини висмикуються в одному напрямку в деяких місцях, і що залишилися нитки з'єднуються і прошиваються пучками.
Інструкція
1
Для того щоб вишити мережку «Стовпчик», наберіть на голку 3-5 ниток на нижньому краю вироби зліва направо. Простягніть нитку і відтягніть її в сторону тканини, а потім оповте вийшов стовпчик ниток зліва-направо за допомогою голки. Прошийте стовпчик ниток в тому ж місці, захопивши ще дві нитки тканини. Потім перейдіть на протилежну сторону вироби та повторно перев стовпчики з ниток.
2
Красиво виглядає мережка у формі літери «Х» - для її виконання спочатку прошийте мережку «Стовпчик», а потім посередині неї ниткою і голкою зберіть по два стовпчики разом і зробіть на них вузлик, підхоплюючи ниткою два стовпчики, проходячи під ними, а потім обвиваючи їх і затягуючи. Зробіть на вузлику для міцності другу петлю.
3
Ще одним видом мережки є мережка «Полотнянко». Для виконання такого візерунка зробіть по краях вироби з двох сторін подстрочку. З'єднайте кілька стовпчиків однією палітуркою нитки повітряної петлею.
4
Зміцніть нитку на подстрочке між стовпчиками внизу, оповте два стовпчики зліва, а потім перейдіть наверх і вправо за два стовпчики, після чого перейдіть вниз до місця початку повітряної петлі. Виконайте другу повітряну петлю, обвиваючи ниткою подстрочку до п'ятого стовпчика. Між п'ятим і четвертим стовпчиками зробіть аналогічну другу повітряну петлю.
5
На основі мережки «Стовпчик» можна легко виконати мережку настилом. Закріпіть нитку на мережці «Стовпчик» і починайте рухатися справа наліво, набираючи на голку одночасно чотири стовпчики, поміщаючи перший стовпчик під голкою, другий - над голкою, третій - під голкою і четвертий - знову над голкою.
6
Потім протягнете нитку назад, набираючи четвертий стовпчик під голку, третій - на голку, другий - під голку і перший - на голку. Простягніть нитку і направте її знову справа-наліво, продовжуючи обвивати подібним чином всі інші стовпчики.
Мережка - один із найстаріших (можна навіть сказати древніх) видів рахункових строчевой швів. Вона прекрасно поєднується з іншими видами вишивок і надає готовому виробу закінчений вигляд.
Вам знадобиться
  • Тканина, голка для вишивання, нитки.
Інструкція
1
Мережка - це досить вузька строчевой вишивка. Основою для неї служить попередньо підготовлена, проріджена тканину. Іншими словами, висмикуються кілька розташованих поруч пайових ниток, а поперечні збираються в пучки. Або ж висмикуються кілька сусідніх поперечних ниток, а часткові, залишаються висмикнутими і збираються в пучки.
2
Мережка «Стовпчик» Підготуйте тканину для вишивки. Виведіть голку з виворітного боку тканини на лицьову трохи нижче крайнього лівого куточка вишивки. Введіть з лівого боку під поперечні НЕ висмикнуті нитки. Захопіть 3 -5 ниток і вийдіть на лицьову сторону не вводячи голку в тканину. Поверніться до початку і введіть голку під вийшов стовпчик. Для того щоб вийти на лицьову сторону введіть голку в тканину з правого боку від отриманого стовпчика. Вишити таким чином всю нижню сторону мережки і перейти до верхньої.
3
Мережка «Х» Підготуйте основу для майбутньої вишивки. Вишийте мережку «Стовпчик» як про це було сказано раніше. Закріпіть робочу нитку в середині поперечної сторони вишивки. Підхопите голкою 2 крайніх стовпчика (перший під голкою, другий на неї). Голка повертається, обвиває стовпчики ще раз (перший над голкою, другий під нею) і вводиться в петлю, утворену робочою ниткою. Затягніть. Щоб вузлик не зрушується, зробіть ще одну петлю.
4
Мережка «Панка» Для виконання мережки «Панка» висмикніть більшу (ніж це робилося в перших двох випадках) кількість ниток. В середині залиште смужку з 2 -3 НЕ висмикнутих ниток. Робочу нитку закріплюють в середині поперечної сторони вишивки зліва. Виведіть голку на лицьову сторону і перекрийте робочої ниткою смужку з НЕ висмикнутих ниток знизу вгору. Голка на виворітного стороні. Тепер пройдіть під смужкою по діагоналі зверху вниз. Відокремте 3 - 4 поперечних нитки і виведіть голку на лицьову сторону. Далі робоча нитка горизонтально справа наліво по лицьовій стороні перекриває вийшла "пензлик" тобто повертається до початку роботи. Вводиться під поперечну смужку по діагоналі знизу вгору і виводиться на лицьову сторону. При цьому затягується нижня «пензлик». Далі робоча нитка йде по горизонталі справа наліво і по діагоналі під смужкою зверху вниз і затягує верхню пензлик.