Як зшити ляльку викрійки.

Текстильні ляльки, зшиті власними руками, зберігають творчу силу і емоційний заряд майстрині, і тому цінуються набагато більше, ніж фабричні ляльки, які продають в магазинах. Лялька ручної роботи - це ексклюзивний і оригінальний подарунок, незвичайний і пам'ятний сувенір. Зшити таку ляльку по викрійці зможе навіть починаюча рукодільниця.
Інструкція
1
Накресліть на папері викрійку - дві руки, тулуб з головою і дві ноги. Кожна деталь повинна бути в двох примірниках. Потім підберіть підходящі натуральні тканини для пошиття ляльки. Перенесіть викрійку на тканину, обрану для тулуба ляльки, і виріжте деталі з припусками на шви.
2
Сшейте разом деталі рук, ніг і тулуба. Виверніть заготовки і набийте їх м'яким наповнювачем, але не набивайте деталі повністю, щоб лялька могла згинатися. Намітьте стібками місця колін на ногах ляльки, а потім розподіліть наповнювач в ногах так, щоб в колінах його не було.
3
Прошийте коліна дрібними стібками. Пришийте руки до тулуба потайним швом. Верхні припуски ніг вставте в нижній край тулуба і акуратно пришийте по колу потайним швом. Пришивайте ніжки ляльки так, щоб між ними не було вільного місця, і щоб вони були симетричні. Після того, як заготовка тіла ляльки буде готова, перейдіть до створення зачіски і одягу.
4
Візьміть олівець і намітьте точками очі на обличчі ляльки, також намітьте кордону зачіски. Візьміть бавовняну нитку потрібного кольору, вставте її в голку для вишивання і акуратно вишийте чубок ляльки звичайної гладдю. Потім вишийте бічні пасма і потилицю. Кінчики ниток сховайте всередині зачіски.
5
Від кожної бічної пасма сплетіть і пришити косички, використовуючи голку і гачок. Косички можна сплести у вигляді простої ланцюжка з повітряних петель. Французькими вузликами вишийте ляльці очі.
6
Візьміть яскраву тканину, обрану для одягу ляльки, і викроїте з неї штани або комбінезон. Зшийте разом деталі штанин і пришити при бажанні манжети іншого кольору. Одягніть ляльку , а потім поверх одягу пришийте пояс, закладаючи складки і ховаючи припуски верхній частині одягу ляльки в поясі. Пришийте бретельки комбінезона або верхнього одягу.
7
З яскравого клаптя тканини викроїте дві деталі косинки і зшийте їх разом, а потім виверніть, щоб косинка була двосторонньою. Прикрасьте одяг ляльки намистинами, гудзиками, стрічками, декоративним мереживом.