Як дізнатися пробіг фотоапарата. Як перевірити пробіг фотоапарата.

Інтуїтивно зрозуміло, що пробіг - це ступінь зношеності камери. У автомобілів він вимірюється в кілометрах. У фотоапаратів - у кількості клацань затвора. Затвор будь-якої камери має свій ресурс і поступово зношується. У камер попроще пробіг менше, ніж у професійних. Як дізнатися пробіг свого фотоапарата? Розглянемо це на прикладі двох фотогігантов: Nikon і Canon.
Інструкція
1
Все мета-дані про знімки зберігаються в зашифрованому вигляді. Переглянути їх, просто заглянувши в властивості документа, неможливо. Доведеться скористатися спеціальними програмами. Причому для кожного виробника фотокамер потрібно шукати свою програму.
2
Почнемо з Nikon. Для перегляду мета-даних можна використовувати програму ShowExif. Вона важить менше 1Mb і не вимагає установки, чим дуже зручна. Просто запустіть програму. У лівому вікні вкажіть шлях до папки з останніми фотографіями. В середньому - з'являться самі фотографії. Виберіть останню. У правому вікні будуть показані всі мета-дані про це знімку. Серед них майже в самому кінці знайдіть рядок «Total Number of Shutter Releases». Цифра в цьому рядку і є номер останнього спуску затвора. Якщо там написано 50, значить ваш пробіг - 50 кадрів. Якщо ж написано 23824, значить, затвор вашого апарату клацнув рівно таку кількість разів.
3
Що стосується Canon, тут все складніше. Більшість людей рекомендують з камерами цієї марки звертатися в сервіс-центр. Вони стверджують, що тільки там можна визначити пробіг фотоапарата. Однак є шанс дізнатися мета-дані і самостоятлеьно за допомогою програми EOS Info. Інтерфейс програми майже такий же, як у ShowExif. Проте варто враховувати, що програма може вважати дані лише про деякі фотоапаратах Canon. Так само є шанс отримати мета-дані через ShowExif. Іноді це вдається. Мабуть, тут важко прийти до конкретного висновку. І краще дійсно з камерою піти в сервіс-центр і отримати точні дані про пробіг вашого фотоапарата.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F-ZVc1TuDPk