Як лікувати опіки 2 ступеня.

Опік другого ступеня легко впізнати за сильно почервонілий шкірі і наявності на ній пухирів з жовтуватою рідиною. Якщо площа ураження невелика, опік можна вилікувати в домашніх умовах. Але потрібно дотримуватися обережності, щоб не занести інфекцію і, тим самим, не посилити свій стан. При грамотному лікуванні опік другого ступеня проходить протягом півтора тижнів.
Інструкція
1
Охолодіть місце опіку за допомогою льоду або підставте його під струмінь прохолодної води для того, щоб зупинити пошкодження тканин. Пам'ятайте, не можна порушувати цілісність пухиря в домашніх умовах, це відкриє дорогу мікробам! До того ж така процедура дуже болюча. Якщо міхур великий і знаходиться на відкритій ділянці тіла, обробіть його розчином марганцівки. Це надасть стерилізуючий дію і зробить тонку шкірку пухиря більш грубою.
2
Накрийте пошкоджене місце стерильним бинтом або марлевими серветками, змоченими в новокаїні. Це допоможе полегшити сильний біль і без мук провести наступну обробку опіку.
3
Нанесіть на рану протиопіковими мазь з пантенолом. Якщо є можливість скористатися аерозолем з аналогічним діючою речовиною, то краще віддати перевагу йому. При його нанесенні не відбувається контакту рук з опіком, отже, ризик занести інфекцію вкрай низький.
4
Скористайтеся шматочком алое для якнайшвидшого загоєння опіку. Для цього звільніть м'ясистий лист рослини від шкірки і прикладіть його до рани. Даний метод хороший, якщо в домашній аптечці не виявилося спеціальних протиопікових засобів.
5
Нанесіть на уражене місце вітамін Е, він допоможе запобігти утворенню рубця. Їм не можна користуватися до охолодження опіку, так як воно випускається у формі масла. А масло, нагріваючись від гарячих пошкоджених тканин, може зробити опік більш болючим і глибоким.
Зверніть увагу
Якщо опік не проходить тривалий час, больові відчуття посилюються, а рідина в пухирі мутніє, потрібно показатися лікарю, щоб він скорегував лікування.