Як чистити зуби ниткою.

Коли шматочки їжі застряють між зубами, а ми не завжди ретельно вичищаємо їх звідти. Тоді можуть з'явитися серйозні проблеми. І поганий запах з рота - не найстрашніша з них. Захворювання ясен, розмноження бактерій, відкладення зубного каменю, підвищений ризик виникнення карієсу - ось перелік небагатьох пунктів зі списку тих проблем, що є наслідком безтурботного ставлення до гігієни порожнини рота. Відомо, що зубній щітці не під силу дістатися до всіх куточків і щелочек цієї самої порожнини. І тоді на допомогу приходить зубна нитка. Але і їй треба вміти користуватися.
Інструкція
1
Візьміть 30-40 см нитки і намотайте на середні пальці обох рук так, щоб залишився проміжок (середня частина нитки) дорівнювала приблизно 5 сантиметрам.
2
Утримуючи нитку вказівними і великими пальцями так, щоб вона натяглася, акуратно вводите її в проміжок між зубами. Слідкуйте, щоб нитка не врізалася в ясна і не травмувала її.
3
Обводите ниткою по черзі кожен з пари сусідніх зубів, обхоплюючи С-образно спочатку один, а потім сусідній зуб і одночасно рухаючи нитку вгору/вниз, легенько заходячи під лінію ясен. Прочистив таким чином один проміжок (і разом з тим два зуба по половинці), використану нитка викидайте.
4
Відмотайте новий шматочок нитки і обробіть точно так же наступний проміжок і прилеглі два зуба по половинці. Так переміщайтеся від зуба до зуба, не забуваючи щоразу змінювати нитку.
Зверніть увагу
Люди, початківці чистити зуби за допомогою зубної нитки, в перші дні можуть спостерігати кровоточивість ясен. Багатьох це лякає, і вони припиняють заняття. І дарма. Фахівці радять продовжити використання нитки, але якщо кровоточивість не припиняється після 5-7 днів практики, є привід звернутися до стоматолога. Заодно порадьтеся з ним, який тип зубної нитки вам підійде.
Корисна порада
Спочатку тим, хто вперше починає користуватися зубною ниткою, це заняття здається виснажливим, руху рук - незграбними. Часто не вистачає терпіння. Однак якщо не кидати почате і звести дану процедуру в традиційний щоденний ритуал, дуже скоро все буде виходити швидко і без зусиль. Мало того, ви будете дивуватися самі собі, як це ви обходилися без зубної нитки раніше.