Як читати презентацію.

У одних людей усні виступи на публіці не викликають ніяких труднощів, а для інших необхідність виступити з промовою або з презентацією стає справжньою проблемою. У сучасному світі, коли час від часу вам необхідно виступати перед незнайомими людьми, дуже важливим стає володіння мистецтвом риторики. У чому секрет гарного публічного виступу, і як подолати хвилювання і скутість перед аудиторією під час читання презентації?
Інструкція
1
Більшість ораторів відчувають перед публікою серйозну невпевненість в собі й у власних силах. У спробі подолати цю невпевненість багато людей читають свої доповіді та презентації, уткнувшись в конспект і власні записи, і звичайно, такий оратор не викличе жодного інтересу у аудиторії. Ви повинні навчитися читати на публіку будь-які матеріали так, щоб вас слухали уважно і з задоволенням.
2
В першу чергу, позбудьтеся від страху публічних виступів. Визначте, у чому причина вашого страху і вашої невпевненості. Не прагніть сподобатися кожному слухачеві - виходьте на трибуну, сповнившись впевненості в собі, і не замислюйтесь про те, як до вас ставляться люди в залі. На даний момент ви є господарем обставин, і в ваших силах утримати увагу публіки. Боязнь невдач і недовіра до слухачів здатне зіпсувати будь-який виступ.
3
Перестаньте відноситися так серйозно до помилок і невдач - сприймайте їх як ще одне джерело досвіду, а не як смертельне подія, яка зіпсує вам все життя. В кожній невдачі є позитивна сторона, тому не бійтеся своїх помилок, і більш того, не бійтеся здатися безглуздим перед глядачами.
4
Для того щоб глядачі дійсно зацікавилися вашою промовою, навчитеся правильно говорити перед великою аудиторією. Ваша мова повинна бути виразною, гучної і чіткої, ви не повинні ковтати слова, підлягає підбирати вирази, і з вашої мови повинні зникнути слова-паразити і вигуки. Не забувайте про міміці і жестикуляції - ці невербальні елементи спілкування також впливають на ваш контакт з аудиторією.
5
Навчіться вільно володіти своєю мовою і підкреслювати мова тілесними проявами. Намагайтеся не дивитися в конспект, розповідаючи щось аудиторії - це дозволить тримати з людьми зоровий контакт, а значить, утримувати їх зацікавленість. Використовуйте ряд прийомів для залучення уваги слухачів - наприклад, риторичні запитання, які стимулюють розумовий процес людей, і метафори, які дозволяють слухачеві застосувати свої знання і свою ерудицію для оцінки ситуації.
6
Не перестарайтеся з виразністю - не варто занадто бурхливо жестикулювати і занадто яскраво проявляти свої емоції. Спокій оратора має бути запорукою його успіху. Завжди починайте свою промову чітко і спокійно, привертаючи увагу слухачів. Потім, коли увага аудиторії вже завойовано, ви можете підключати більш емоційний тон - завжди прислухайтеся до настрою аудиторії, щоб відповідати йому. Говоріть спокійно, точно і переконливо, і це принесе вам удачу.