Як заточити дискову пилу. заточка дискових пилок своїми руками.

Дискова (циркулярна) пила - надійний і незамінний інструмент, без якого не обійтися при будівництві заміського будинку або дачі. Вона перевершує інші типи пив по чистоті розпила і точності, особливо якщо необхідно різати вздовж дошки або брус. Термін служби дискової пилки не в останню чергу визначається якістю її заточки.
Вам знадобиться
  • Напильник, лещата, дерев'яний брусок
Інструкція
1
Правильна і своєчасна заточка особливо важлива для малопотужних дискових пилок. Тупий диск підвищує навантаження на електродвигун, який перегрівається і може вийти з ладу.
2
Існують ознаки зносу пилки, які є сигналом до того, що її необхідно заточити: - требуется прикладати більше зусилля при пилянні; - підгоряють краю пропила, з'являється запах і темні сліди від зубів пилки; - підвищений нагрів захисного кожуха двигуна (аж до появи з-під нього диму).
3
Заточування дискової пилки виробляють з задньої поверхні, яка при роботі звернена до оброблюваного матеріалу. Найпростіше точити диск прямо в верстаті, хоча можна і вийняти його для заточки.
4
Призаточенню у верстаті вийміть шнур з розетки (щоб уникнути випадкового пуску агрегату). Подкліньте диск, підклавши з обох його сторін тонкі дерев'яні бруски і притиснувши їх до зубах пилки.
5
Пометьте маркером зуб, з якого починається заточка. Заточуючи перший зуб, запам'ятайте кількість рухів напильником, оскільки решта зуби слід точити з таким же зусиллям і при тій же кількості рухів.
6
Якщо ви віддали перевагу зняти диск з верстата, затисніть його в лещатах за допомогою дерев'яних плашок і в точності виконайте описані вище процедури. У міру заточування зубів провертайте диск в лещатах.
7
Після закінчення заточення всіх зубів вставте диск у верстат, увімкніть його в мережу і розпиляєте непотрібний дерев'яний брусок. При сильному шумі або нерівній подачі матеріалу перевірте, чи однакові зуби пилки по висоті. Для цього до ріжучої кромці піднесіть маркер, а потім проверніть диск на повний оборот в сторону, зворотний напрямку обертання. Огляньте диск. На кожному зубі залишиться мітка, яка дозволяє виявити зуби, що відрізняються від інших за висотою. Акуратно зменшіть напилком висоту довгих зубів.
8
Більш висока якість заточки досягається на спеціальних точильних верстатах, які не завжди можуть бути доступні домашньому майстру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lbC4Fi5RTI4
Спочатку пила гостра і їй легко працювати, проте з часом зубчики затупляются. Відповідно, ви опиняєтеся перед вибором з трьох варіантів: купити нову пилку , звернутися до професіоналів або нагострити пилку самому. Розглянемо, як здійснити останній варіант.
Вам знадобиться
  • - лещата;
  • - невеликий тригранний напилок на ручці;
  • - розводка для зубів пилки.
Інструкція
1
Уважно розгляньте пилку . Ваше завдання - зрозуміти, як пила була спочатку заточена і відновити її гостроту, а не придумувати свої способи. Зазвичай зубчики мають заточку, що йде з внутрішньої сторони зубчики назовні, з передньої і задньої частини зубця.
2
Далі закріпіть полотно пилки в лещатах, зубцями вгору. Пилу потрібно обов'язково закріплювати, щоб заточка була рівною і симетричною, інакше потім при роботі її може почати «вести» в сторону.
3
Починайте заточувати зубчики напилком від ручки пилки до кінця. Не треба сильно тиснути на інструмент - можна погнути або навіть відламати зубець. Довго точити непотрібно - зазвичай достатньо трьох-чотирьох рухів. Важливий момент: бажано все зубці точити однаковою кількістю рухів. Тобто якщо перший ви заточили за три руху, то і інші потрібно точити так само. Не намагайтеся добитися бритвеною гостроти - це не потрібно. Вам треба довести пилку до такого стану, щоб про неї було легко подряпатися, але якщо прикласти палець до грані зубця, що не порізатися. Надмірно гостра заточка зникне через пару хвилин роботи, залишивши зовсім тупу грань.
4
Якщо полотно пилки довге, і лещата не захоплював її всю, то переставляйте її в лещатах по ходу заточки. В іншому випадку гнучке полотно буде виляти з боку в бік, що знизить якість і акуратність роботи.
5
Ще раз уважно огляньте заточену пилку . Десь ви могли випадково занадто слабо натиснути на напилок, і заточка вийшла слабкіше. Такі огріхи слід усунути, а ще краще не допускати зовсім.
6
Фінальний штрих заточки - розводка пили. Правильна розводка майже так само важлива, як і гострота. За рахунок неї з пропила видаляються тирсу, і при роботі полотно не застряє. Нерозведену пилку буде постійно заклинювати, робота буде трудомісткою і неефективною. Тому до цього питання потрібно підійти серйозно. Отже, закріпіть пилку назад у лещата і візьміть розводку для пил. По черзі розводите зубчики пилки в різні боки. Для різних пив ширина розводки різна, зазвичай 0,3-0,5 мм в різні боки. Оптимальною розводкою для кожної пилки є відгинання зубчиків на товщину її полотна. Для дворічних пив - в півтора-два рази більше.
7
Вийміть пилку з лещат і ще раз уважно огляньте. Усуньте виявлені огріхи в розводці, якщо такі є.
Зверніть увагу
При нерівно зробленої заточки й розводці деякі зубці можуть відламана в процесі роботи.
Корисна порада
Замість розводки для пив можна використовувати склоріз з прорізом або пассатижи.