Як включити відбитки пальців в документ.

В деяких випадках для додаткового засвідчення документа можуть бути використані відбитки пальців людини. Дана дія носити добровільний характер, якщо інше не передбачено законом.
Вам знадобиться
  • Цифровий планшет для дактилоскопування. При його відсутності: дактилоскопічна фарба (друкарська фарба чорного кольору), гумовий валик для нанесення фарби на пальці рук, предметний столик (скляна пластина) для розкочування валиком дактилоскопічної фарби.
Інструкція
1
Визначити місце розташування відбитка в документі. Або це буде окремий аркуш додатка до документа. Або спеціально відведена графа в документі.
2
Якщо використовується цифровий сканер, то справити дактилоскопування необхідного пальця згідно інструкції до сканера.
3
Як правило, для документа дактилоскопируется відбиток вказівного пальця правої руки. За відсутності цього пальця (наприклад, в наслідок каліцтва) можна замінити його на інший, про що зробити позначку в документі. Тобто вказати, відбиток якого пальця.
4
На склі (або іншої рівної поверхні) розкачати спеціальним гумовим валиком невелику кількість фарби. Цим же валиком нанести на дактилоскопируемого палець фарбу. Якщо немає можливості використовувати валик, то фарбу рівним тонким шаром наносять на рівну поверхню за допомогою підручних засобів. Потім безпосередньо самим пальцем "прокочують" по красящему шару на цій поверхні таким чином, щоб вся поверхня подушечки нігтьової фаланги пальця покрилася рівномірним шаром фарби.
5
Підготовлений палець прикладають з невеликим зусиллям до відповідної ділянки документа і притискають. Намагатися провести дію одним рухом, щоб уникнути "змазування" відбитка.
Зверніть увагу
Поверхность подушечки дактилоскопируемого пальця повинна бути чистою і сухою.
Корисна порада
Перш ніж залишити відбиток пальця руки на документі можна потренуватися на листку паперу.