Як вибрати трансформатор струму.

Трансформатори струму застосовуються в системах виміру електричного струму і пристроях релейного захисту енергетичних систем. Основна вимога до таких трансформаторам - забезпечення високої точності. Трансформатори повинні забезпечувати також безпеку вимірювань, що досягається ізолюванням вимірювальної ланцюга від ланцюга з високою напругою. Вибір трансформатора вимагає деяких розрахунків.
Інструкція
1
Перед тим як вибрати трансформатор, необхідно з'ясувати необхідні вихідні параметри електричного кола: напруга виходу (Uв) і струм навантаження (Iн).
2
Розрахуйте вихідну потужність трансформатора (Pвих) за формулою: Р вих = Uв х Iн;
3
Тепер виберіть типорозмір трансформатора в межах підрахованої потужності (виходячи з наявної номенклатури виробів). Звертайте увагу на фізичні розміри (габарити) трансформатора.
4
Трансформатори можуть бути в різному кліматичному виконанні: герметизовані і відкриті. Враховуйте цю конструктивну особливість при виборі. Важливо вибрати тип виконання для умов, в яких реально буде експлуатуватися трансформатор.
5
З урахуванням можливих додаткових вимог з обмеження струму холостого ходу, напруги холостого ходу і перегріву, вихідну потужність доцільно брати з запасом.
6
Суттєвими критеріями на користь вибору трансформатора служитимуть наявність спеціальної просочення і термозапобіжника, особливості кріплення пристрою, типи висновків. Враховуйте, що варіанти комплектації, відмінні від базового виконання, можуть бути трохи дорожче.