Як лікувати контагіозний молюск.

Контагіозний молюск - вірусне захворювання, що передається контактно-побутовим шляхом. Назва захворювання пояснюється характерними симптомами - при видавлюванні вмісту прищів, виділяється густа белесоватая маса з включенням молюск ообразних тілець.
Вам знадобиться
  • Хірургічний пінцет, йод, ультрафіолетова лампа, часник, ацикловір, "Ретин А"
Інструкція
1
Діагностика. Первинний діагноз ставиться на основі клінічної картини, однак, для виключення таких захворювань, як бородавки, червоний плоский лишай, епітеліолома і множинні кератоакантома, проводиться гістологічне дослідження клітин епідермісу. Наявність в цих клітинах молюск ових тілець дозволяє підтвердити діагноз «контагіозний молюск ». Внаслідок того, що вірус молюск а має вбудовану ДНК, його повне знищення на сьогоднішній день неможливо.
2
Основні дії при лікуванні контагіозного молюск а спрямовані на підвищення імунітету. При легкому перебіг захворювання спочатку здоровий організм здатний самостійно впоратися з інфекцією протягом півроку. Для прискорення лікування, залежно від вираженості симптоматики, фахівці можуть запропонувати кілька видів лікування контагіозного молюск а.
3
1. Механічне вишкрібання або видавлювання вмісту вузликів з наступним «припіканням» очищеної поверхні 5% розчином йоду або міцним розчином перманганату калію. Процедура проводиться в умовах амбулаторії з повним дотриманням правил асептики і антисептики.
4
2. Електрокоагуляція - припікання вузликових утворень за допомогою електрокоагулятора з наступним опроміненням шкіри ультрафіолетовою лампою.
5
3. Обробка уражених ділянок шкіри мазями з противірусним ефектом, такими як ацикловір, «Ретин А», ферезол. Ефективно змазування вузликів свіжовичавленим соком часнику. Дане лікування проводиться в домашніх умовах після гістологічного дослідження. Самолікування не припустимо, оскільки контагіозний молюск можна переплутати з низкою доброякісних або злоякісних захворювань.
6
4. При генералізованої формі захворювання, коли немає можливості очистити всі вузлики зважаючи на їх великої кількості, рекомендується призначення антибіотиків тетрациклінового ряду. При цьому можливе використання кріотерапії. Цей метод дозволяє видалити висипання за допомогою сухого льоду або рідкого азота.В протягом всього періоду лікування обов'язковий лікарський контроль з боку дерматовенеролога.
Зверніть увагу
Слід врахувати, що гостра стадія контагиозного молюска є протипоказанням для статевого життя. Крім того, діти, хворі цим захворюванням, не повинні відвідувати дитячі садки і школи до повного зникнення зовнішніх проявів.
Корисна порада
Основний упор при лікування контагіозного молюска слід робити на підвищення імунітету.
Контагіозний молюск - це вірусне хронічне шкірне захворювання, яке передається безпосередньо при контакті з хворим. При цьому вірусі на шкірі людини з'являються характерні утворення. Якщо видавити вміст такого прищика, то на його поверхні з'являється кашкоподібна біляста маса. Захворіти молюск ом можуть і дорослі, і діти. Цей вірус зазвичай передається при побутових контактах з хворою людиною. Існує кілька способів видалення молюск а.
Інструкція
1
По - перше, відвідайте дерматолога, який поставить вам точний діагноз і призначить лікування. Якщо необхідно видалення молюск а, то лікар проведе його амбулаторно. Спочатку уражені ділянки знеболюючі, а потім ложечкою Фолькманна або спеціальним пінцетом видаляються всі новоутворення.
2
Все оброблені ділянки ретельно змащуються йодом. Механічне видалення новоутворень рекомендують у разі малої кількості шкірних висипань. Недолік цього методу полягає в тому, що після втручання часто залишаються помітні шрами чи рубці. І ще, якщо молюск ом захворіла дитина, то такими лікувальними процедурами його можна сильно налякати.
3
Якщо висипань на шкірі багато, то рекомендується лазерне лікування контагіозного молюск а. Цей метод лікування став досить популярний останнім часом. Плюси його в тому, що при процедурі лазерного лікування проводиться без пошкодження навколишнього здорового шкірного покриву. А вже всього лише через кілька днів після видалення молюск а, слідів новоутворень практично не залишається. Ніщо на шкірі не нагадує про перенесене захворювання.
4
моллюскових вузлики також можна видалити за допомогою електричного струму, який їх також успішно усуває. Такий спосіб лікування називається методом діатермокоагуляції. В деяких випадках також може бути призначена кріодеструкція, тобто лікування рідким азотом. Якщо захворювання вже прийняло запущену форму, то може знадобитися застосування спеціальних мазей і прийом антибіотиків. Правильний вибір між різними видами лікування може зробити тільки грамотний дерматолог.
5
Крім всіх цих методів, одночасно з ними, лікарі рекомендують зміцнювати свій імунітет. Розвинена імунна система є найважливішим помічником при лікуванні контагіозного молюск а й дозволяє уникнути рецидивів даного захворювання.