Як кріпити сходи.

При облаштуванні житлового заміського будинку, що має два рівні, виникає питання про спорудження сходів. Ідеальна сходи повинна бути сконструйована з урахуванням зручності розташування та відповідності інтер'єру будинку. Сьогодні багато хто віддає перевагу не прямолінійним багаторівневим, а компактним гвинтових сходах, що дозволяє економити простір. Немаловажне питання - як кріпити гвинтову драбину ?
Інструкція
1
Кріпити таку міжрівневий конструкцію як гвинтові сходи можна біля несучої стіни (це найбільш популярний варіант монтажу) і посередині житлового приміщення. Другий варіант кращий в тих випадках, коли ви хочете візуально розділити територію нижнього поверху на функціональні зони.
2
Тип кріплення гвинтових сходів буде залежати не тільки від розташування в просторі, а й від матеріалу, з якого сходи виготовлена. Конструктивно всі гвинтові сходи можна умовно розділити на опорні і пристінні.
3
Несучої основою опорної сходи служить спеціальна колона або вісь. До цієї осі по спіралі кріплять щаблі, вузькою стороною всередину конструкції. Широка ж сторона ступенів кріпиться до балясин. Балясини з'єднуються між собою за допомогою перил.
4
Пристінна гвинтові сходи позбавлена несучої основи. В цьому випадку щаблі кріпляться прямо до кутовий стіні нижнього приміщення по лінії, що нагадує по виду параболу. Змонтувати таку драбину посередині приміщення неможливо, в той час як опорна гвинтові сходи може бути розміщена в будь-якому місці житлового приміщення або навіть на зовнішній стороні будинку (якщо вам необхідно з'єднати відкриту терасу з іншим рівнем).
Перила сходів несуть не тільки декоративну функцію. Вони надають конструкції сходів додаткову жорсткість, до того ж перила служать для безпеки людей, що користуються сходами. Тому перила сходів повинні бути міцними і довговічними, відповідати стильовому рішенню всієї сходової групи.
Інструкція
1
Перила сходи складаються з поручня, який укладається на опорні стовпчики - балясини. Дерев'яні сходи, поручень і балясини повинні виконуватися з однієї породи дерева. Зміни умов навколишнього середовища при експлуатації сходів має однаково впливати на всі частини конструкції, щоб уникнути перекосів і розтріскування. Для виготовлення дерев'яних сходів використовують дерево твердих порід: дуб, модрину, ясен.
2
Балясини встановлюються на щаблі драбини через певні проміжки. Зазор між ними регламентується будівельними нормами. Опорні стовпи сходи бувають опорними, кутовими та стартовими. Для їх виготовлення використовується клеєний з двох поздовжніх частин брусок. Іноді для додання міцності всередину опорних балясин вставляється металева труба.
3
Типові балясини мають товщину 30-80 мм і висоту 800-900 мм. Їх форма може бути різною, оскільки вони не несуть конструктивної навантаження. Перш за все, для кріплення балясини точно відзначте місце її установки.
4
Виготовте з дерев'яного бруска два круглих шканта (шпильки) для кріплення балясини. Діаметр шканта повинен бути не менше чверті товщини балясини, а довжина не менше двох його діаметрів.
5
У нижній опорній частині балясини зробіть отвір діаметром, рівним діаметру шканта і глибиною в половину його довжини. Зробіть в ступені на місці установки балясини отвір діаметром, рівним діаметру шканта і глибиною в половину його довжини.
6
Посадіть шкант в отворі щаблі на клей. Виконайте ті ж операції з верхнім шкантів для кріплення в поручень. Встановіть кришку поручня.
7
Установка балясин може проводитися також в нижній паз поручня, вирізаний за формою і величиною верхній частині балясини. Тоді між балясинами ви повинні закріпити брусок, який фіксує їх в певному положенні. Для кріплення використовуйте цвяхи без капелюшків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zheQvZ9bAc8