Як закінчити твір-роздум.

твір-міркування входить до складу тестових завдань Єдиного державного іспиту з російської мови. Його сенс - проаналізувати раніше невідомий уривок тексту. Ця форма творчої роботи повинна максимально показати здатність учня мислити і обґрунтовувати свою думку.
Інструкція
1
Структура твору-міркування включає такі основні частини: вступ, аналіз проблеми та авторської позиції, аргументація власної думки учня і висновок. Висновок надає тексту закінченість. У ньому підводиться підсумок всього вищесказаного. В цій частині потрібно коротко і чітко позначити свої висновки та емоції. Ефектне висновок містить не більше 5-6 пропозицій.
2
Досвідчені педагоги, пояснюючи, як закінчити твір-міркування, радять писати його в останню чергу. Після того, як робота над основною частиною повністю завершена, перечитайте твір. Подумайте, наскільки точно і повно ви висловили свої думки.
3
Задайте собі питання: чи згоден я з автором прочитаного твору? Відповідь на нього може стати першою фразою ув'язнення. Наприклад: «Мені близька позиція автора з питання ...» або «У творі автора я знайшов підтвердження власних думок про ...».
4
В тому випадку, якщо ваша позиція не збігається з авторською, від різких негативних оцінок краще утриматися. Нехай ваше твір-міркування закінчується м'якою формулюванням: «Деякі висловлювання автора про ... здаються мені спірними» або «Я згоден з автором в ... Однак думаю, що з приводу ... автор перебільшує».
5
Покажіть, що твір вами прочитано уважно і зацікавлено. Найкраще це доведуть такі мовні звороти: «Я багато думав про тему твору і думці автора», «Розповідь про ... нагадав мені про відповідальність», «Прочитавши цей уривок з ..., я усвідомив, що ...».
6
Зробіть останнє речення якомога більш оптимістичним. У висновку цілком доречні емоційні фрази: «Я вдячний автору за те, що він відкрив для мене ...», «Після читання цього твору у мене залишилося відчуття світлої надії», «Стаття глибоко торкнулася мене, тому що ...».
7
І пам'ятайте головне: закінчити твір-міркування потрібно узагальненням, але не повторенням вже висловлених думок.
Трапляється таке з кожним школярем - формулюєш тези, складаєш думи в слова, висловлювати свою думку і раптом ... Думка завмерла. Все, начебто, сказано, але не вистачає найголовнішого - завершення. Написати вдале закінчення - значить закінчити твір на "відмінно".
Вам знадобиться
  • зошит із твором, ручка, листок паперу
Інструкція
1
Перечитайте ще раз уважно свій твір. У кожному абзаці криються думки. Запишіть їх коротенько на листочок. Осмислите все написане, дайте собі відповідь на питання: "Про що все це?"
2
Освойте простий спосіб написання висновку. В зошит із твором перепишіть головні думки, виділені з усіх абзаців. Надайте їм літературну форму і переконливість. Почати можна з загальних фраз: "Таким чином ...", "Отже ...", "З усього вищесказаного випливає ..." Такий висновок лише підсумує ваше твір, але не внесе нічого нового.
3
Освойте творчий підхід до написання висновку. Сядьте і подумайте над темою. Приміром, тема вашого твору "Образ Базарова в творі Тургенєва" Батьки і діти ". Подумайте, як особисто ви ставитеся до Базарова? Уявіть себе на його місці. Як би ви вчинили на місці героя в ситуаціях, описаних у романі? Чи є місце Базаровим в сучасному житті? У такому ж ключі подумайте над будь-який інший темою твору. Всі свої роздуми запишіть на листочок паперу і надайте їм літературну форму. Перечитайте. Сподобалося, виглядає переконливо? Тепер перепишіть у зошит із твором.