Як виїхати жити закордон.

Виїхати жити за кордон зараз мріють багато. Перших приваблює більш високий рівень життя, друге - перспективи кар'єрного росту, третє - чужа культура, екзотика, можливість поспілкуватися з людьми іншої національності та релігії. Але шляхи від'їзду для всіх майже що однакові, адже в чужій країні потрібно для початку закріпитися і освоїтися.
Інструкція
1
Якщо вирішили виїхати жити за кордон, визначитеся зі своїм статусом в тій країні, що вабить вас сильніше інших. Ви можете поїхати туди, поки ви ще вчитеся в університеті. Існує безліч цікавих програм для студентів, пов'язаних з роботою, навчанням або волонтерства. Звичайно, такий відносно короткочасних "набіг" на чужу країну не можна порівняти з постійним проживанням в цій країні, але зате у вас є шикарна можливість зрозуміти, що це за країна, чи хочете ви тут жити. Ви можете завести безліч друзів, з якими потім будете підтримувати зв'язок і які потім, цілком можливо, допоможуть вам влаштуватися, коли ви до них повернетеся.
2
Якщо вуз і студентські роки вже давно залишилися позаду, поцікавтеся стажуваннями. Вони часто доступні не тільки студентам, а й закінчили вищі навчальні заклади. Вам підберуть роботодавця, і якщо ви покажете гарні результати на роботі, то є сенс оформляти всі потрібні документи і залишатися в тій чи іншій країні назовсім. Поцікавтеся також і в міжнародних кадрових агентствах, вони працюють з безліччю країн і напевно зможуть вам допомогти. Можете знайти роботодавця і безпосередньо, в інтернеті, на надійних інтернет-форумах або на сайтах цікавлять вас організацій.
3
Поцікавтеся і таким цікавим напрямком, що набирає все більшу популярність останнім часом, - дауншифтинг. Суть така: ви приїжджаєте в країну, куди віза не потрібна або ж легко купується. Там ви освоюєтеся, знаходите житло, знайомитеся з місцевими. Працюють такі "переселенці" зазвичай в інтернеті. Тому перед тим як вдатися до такого способу, потрібно від і до вивчити культуру та історію країни, бажано - ознайомитися з мовою або хоча б підтягти свою англійську. І потрібно відразу визначитися з родом занять, хоча б на перший час, перш ніж ви знайдете щось на місці.
4
Жінки можуть виїхати жити за кордон, вийшовши заміж за іноземця. Може бути, це звучить банально, але це все-таки можна вважати способом виїхати за кордон. Втім, тут, швидше за все, потрібно йти від зворотного: якщо ви любите людину, яка є громадянином іншої країни, то у вас з'являється можливість виїхати. Не треба сприймати любов і шлюб тільки як спосіб отримання довгоочікуваного ПМЖ в іншій країні. В першу чергу почуття, потім вже формальності.
5
В яку б країну ви не відправилися, вам доведеться зіткнутися з низкою процедур. Оформлення дозволу на роботу і робочої візи, пошук житла, - все це вимагає певного часу і зусиль. Є країни, куди проникнути легше, є такі, куди практично неможливо або просто дуже дорого. Тому приготуйтеся до цього морально і не втрачайте часу: чим раніше ви всім так робите, тим менше нервів у вас піде потім.