Як чистити кавоварку.

Кавомашина в будинку дозволяє насолоджуватися смаком ароматного напою, приготованого за всіма правилами кулінарного мистецтва. Але якщо ви хочете мати кави відповідного смаку і бажаєте продовжити термін служби кавомашини, вам необхідно регулярно її чистити. Чистка цього пристрою можлива і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Основні проблеми, що виникають при експлуатації кавомашини - молочний наліт, осад кавових масел і утворенню накипу. Навіть якщо ви використовуєте ретельно відфільтровану воду, вам не уникнути нальоту мінеральних солей на нагрівальному елементі та інших місцях, з якими взаємодіє вода. Осад збільшує витрату електроенергії і час приготування напою, руйнівно впливає на метал і пластик. Як результат - погіршення смаку кави. Можна, звичайно, використовувати для приготування напою дистильовану воду, але ароматної кави ви вже не отримаєте.
2
Для очищення кавомашини від накипу використовуйте засобами для декальцинации. Це можуть бути таблетки або рідкі засоби.
3
Залийте в резервуар засіб, додайте гарячу воду, заливши її до країв. Витримайте час, вказаний в інструкції по використанню засобу для чищення.
4
Заваріть кілька порцій напою, не використовуючи сам кави. Якщо накипу багато, цю процедуру проведіть кілька разів з інтервалом 10 хвилин (до витрачення всієї води в резервуарі).
5
Злийте залишки води і промийте резервуар під проточною водою.
6
Заповніть резервуар чистою водою і заваріть ще дві порції напою, але знову без вмісту кави. Тепер промийте систему ще раз під проточною водою. Кавова машина готова знову радувати вам ароматним напоєм.
Чистити кавоварку просто необхідно, інакше смак кави з часом зіпсується, а сама машина може навіть перестати працювати. Дуже важливо виробляти планові та регулярні чистки, а не екстрені, коли машина вже зламалася, адже навіть найчистіша вода залишає накип. Це псує смак кави і може пошкодити елементи кавомашини.
Вам знадобиться
  • декальцінуючі кошти (від накипу)
  • Гаряча вода
Інструкція
1
Деякі пристрої, такі як кавоварки з фільтром і кавомашини, в яких заварювальний блок легко знімаються, потрібно мити під краном. Поставте знімну частину під струмінь води, можете скористатися миючими засобами. Уникайте абразивних речовин, здатних зруйнувати елементи кавоварки. Якщо з'явився накип, використовуйте декальцінатори, вони продаються в таблетках і рідинах.
2
Залийте в ємність, на якій є накип, гарячу воду з декальцінатором, але не окріп. Потім заваріть «кава», не засипаючи сам напій. Ця процедура промиє і очистить кавоварку. Якщо вся накип не змив одразу, можна повторити ще пару раз, через невеликі проміжки часу, достатньо 5-10 хвилин.
3
Після цього ретельно промийте всі частини кавомашини під краном. Зберіть машину і заваріть «кава» ще раз, тепер вже з простою чистою водою. Після води заваріть 2-3 порції кави, але не пийте його, а вилийте. Пари порцій води і прогонів з кавою буде достатньо, щоб машина повністю очистилася від декальцінатора, чи не змило проточною водою.
4
Існують кавомашини, в яких є функція самоочищення. Активуйте її, тоді перед тим, як готувати каву і після завершення процедури, машина буде для підтримки чистоти проганяти воду вхолосту.
5
Якщо в кавомашині немає самоочищення, то самостійно регулярно проганяйте її без кави, вхолосту, на одній воді. Для регулярного очищення цей спосіб відмінно підходить.
6
На багатьох кавових машинах, на яких можна робити капучіно, частою причиною забруднення служить молоко. Воно потрапляє в різні отвори, залишається в трубочці, а потім там розлучаються бактерії і мікроби. Щоб очистити всю трубку усередині, залийте в контейнер для молока гарячу воду і проженіть її кілька разів, поки з молочного блоку не піде чиста прозора вода. Щоб очистити паровий носик, опустіть його в воду, потім включите подачу пари на 20-30 сек.
7
Кавові масла залишають осад, який може здатися незначним, але, насправді, він забиває трубки і отвори, а також сильно псує смак кави. Міняйте фільтри і регулярно пропускайте через кавоварку просту воду - і смак кави залишиться на висоті.
Корисна порада
Перед тим, як почати чистити свою кавоварку, перевірте, що сказано на цей рахунок в інструкції. У пристрої можуть матися такі елементи, куди потрапляння води неприпустимо, інакше кофемашина може зламатися.