Як вирахувати Великдень.

Великдень є одним з найбільш шанованих віруючими церковних свят. Християнська Пасха святкується навесні. День настання свята не є фіксованим, а визначається за місячно-сонячним календарем.
Інструкція
1
Загальне правило розрахунку дня Великодня таке: Великдень святкується в першу неділю після весняного повного місяця. Весняним називається те повний місяць, яке наступає після дня весняного рівнодення. У розрахунку беруть участь наступні фактори: звернення Землі навколо Сонця і звернення Місяця навколо Землі.
2
Якщо повний місяць настає раніше дня весняного рівнодення (21 березня), то пасхальним вважатиметься наступне повний місяць. Якщо пасхальне повний місяць припадає на неділю, свято відзначається в наступну неділю.
3
Німецький математик Гаусс ще в 18-му столітті вивів формулу для визначення дня Пасхи. Позначимо для зручності математичні величини буквами а, б, в, г, д. Кожна з букв дорівнює наступного значенням: а - залишок від ділення числа року на 19; б - залишок від ділення числа року на 4; в - залишок від ділення числа року на 7; г - залишок від ділення на 30 вирази 19а + 15; д - залишок від ділення на 7 вирази 2б + 4в + 6г + б.
4
Обчислені значення «г» і «д» використовуються для вирішення задачі: - Пасха припадає на березень або апрель.- якщо сума (г + д) буде менше числа 9, Великдень цього року відбудеться в березні (за старим стилем), а її день дорівнюватиме 22 + г + буд.- якщо сума (г + д) більше 9, Пасха відбудеться в квітні (за старим стилем), а дата її дорівнює (г + д - 9) .Учітивайте при розрахунку , що з 1918 року Росія перейшла на новий стиль, «обігнав» старий на 13 днів. Таким чином, до вирахуваній числа необхідно додати 13.
5
Щоб розрахувати день Пасхи, можна також скористатися спеціальними таблицями, які складає церква - пасхалії. Так, згідно пасхалії, чергові дати православної Пасхи будуть припадати на наступні дні: 2012 - 15 квітня 2013 - 5 травня 2014 - 20 квітня 2015 - 12 квітня