Як обчислити рентабельність. рентабельність обчислюється.

Існує маса визначень рентабельності: прибутковість вкладеного капіталу, прибутковість господарської діяльності, відносний показник економічної ефективності і т.д. Говорячи простіше, рентабельність показує, скільки підприємство запрацювало на кожен вкладений рубль, наприклад, рентабельність 10% говорить про те, що на кожен вкладений рубль підприємство отримало 10 копійок прибутку.
Інструкція
1
Навіщо потрібно обчислювати рентабельність підприємства та окремих напрямів його діяльності? Справа в тому, що наявність прибутку як такого не дозволяє судити про ефективність діяльності підприємства. Зробіть припущення, що підприємство отримало прибуток у розмірі 1 млн. Рублів. Чи добре це? Так, якщо мова йде про невеликий підприємство, що орендує офіс і має єдиний актив у вигляді персонального комп'ютера. Але якщо мова йде про великому заводі, то з прибутком в 1 млн.руб. підприємство ледве тримається на плаву. Тому в економіці та бухгалтерському обліку існує поняття рентабельності.
2
Як обчислити рентабельність ? Все залежить від того, яку саме рентабельність ви хочете вичісліть.Вичісліте рентабельність капіталу (активів) одним із таких способів: - відношення чистого прибутку до акціонерного (власного) капіталу; - відношення чистого прибутку до інвестиційного капіталу; - відношення чистого прибутку до всіх активів підприємства.
3
Обчисліть рентабельність продажів, провівши наступні розрахунки: - Р1 = К1/N, де К1 - прибуток від продажів; N - виручка від продажів у відпускних цінах; - Р1 = К1/N, де К1 - прибуток від продажів; N - виручка від продажів у відпускних цінах; - Р3 = К3/N, де К3- чиста (нерозподілений) прібиль.Вичісліте загальну рентабельність підприємства, визначивши відношення чистого прибутку до витрат, витраті ресурсів підприємства.