Як вводити перший прикорм.

Кращою їжею для новонародженої дитини є материнське молоко. Фахівці рекомендують годувати дітей грудьми до року, а деякі - навіть до 2 років. Але вже з 3-4 місяців слід вводити перший прикорм . Так малюк поступово переводиться на загальний стіл. Ви можете в якості першого прикорм а використовувати готові промислові страви або готувати самі. Але у всіх випадках повинні розуміти, що продукти харчування повинні задовольняти потреби зростаючого організму.
Вам знадобиться
  • Фруктові соки, овочеві і фруктові пюре, молочні каші, сир, кефір, сухарі та печиво, пшеничний хліб, м'ясо, риба.
Інструкція
1
Терміни введення першого прикорм а повинен визначити дільничний лікар. За станом здоров'я, деяким дітям "нові" продукти вводяться пізніше. Бажано завести щоденник, в якому слід вказати дату введення нового продукту і реакцію організму на нього.
2
В процесі привчання дитячого організму до нового харчування слід дотримуватися кількох правил: - давати прикорм перед годуванням грудьми; - вводити поступово, починаючи з малих доз; - переходити до нового прикорм у через 7 днів. Так ви зможете зрозуміти як реагує організм малюка на новий продукт; - якщо у дитини з'явилася алергічна реакція або розладналося травлення, то слід припинити введення даного продукту; - не можна давати один і той же прикорм два рази на день.
3
В першу чергу слід вводити малюкові продукти, що володіють нізкоаллергенних властивостями. Це сік зелених яблук, потім - грушевий, сливовий, абрикосовий, персиковий, чорносмородиновий, морквяний, вишневий. Починайте з освітлених соків, потім запропонуйте з м'якоттю. Первісна доза повинна становити від 3 до 5 крапель, потім поступово збільшуйте до добової норми. Для розрахунку норми треба вік малюка помножити на 10 (3 місяці - 30 мл, 4 - 40 мл і т.д.). Після того як організм звикне до однокомпонентним сокам, можна вводити полікомпонентні. Це соки, які складаються з двох видів фруктів: яблучно-морквяний, яблучно-сливовий та ін.
4
Через два тижні слід вводити фруктове і ягідне пюре. Починайте з яблучного пюре, запропонуйте малюкові з'їсти 1/2 чайну ложку. Поступово збільшуючи до 2 столових ложок за 7 днів. Обсяг денної норми вираховується аналогічно сокам. Потім можна дати пюре з вишні, груші, сливи, черешні, банана.
5
С 4,5-5,5 вводять овочеве пюре з 1-2 чайних ложок. За 10 днів обсяг збільшують до 100 грам. Спочатку дають кабачки, потім - гарбуз, моркву, цвітну капусту, а пізніше білокачанну.
6
З 5 місяців слід починати давати молочну кашу. Однак, якщо у малюка непереносимість молока або алергія на нього, то варіть її на воді. В першу чергу давайте рисову, гречану, кукурудзяну каші. Потім - вівсяну і манну. Велику поживну цінність представляють каші з декількох круп з додаванням овочевого пюре. Тільки їх слід давати до кінця першого року.
7
З 5-6 місяців можна давати малюкові сир. Тільки перший час його треба ретельно розтирати з грудним молоком. Починайте давати з 1/2 чайної ложки.
8
З 6 місяців рекомендується вводити жовток, починаючи з 1/8 і поступово доводячи до 1/2 в день. Білок дітям до року давати не рекомендується, він може викликати алергію.
9
З 7 місяців можна давати дитині пшеничний хліб і м'ясо. Переважніше нежирне м'ясо: індички, курки, телятини, кролика, свинини. Спочатку дають дитині у вигляді пюре, а коли з'являться перші зуби - котлет, фрикадельок.
10
В 8 місяців вводять кефір, який замінює одне годування грудьми. З 9 місяців рекомендується давати рибу. Перевагу віддавайте нежирним сортам. Починайте давати з 1/2 чайної ложки, доводячи до 60 грамм.Такім чином, до кінця першого року життя дитина повністю перекладається на загальний стіл.
Зверніть увагу
Наведена тут схема розрахована на здорову дитину. Якщо у малюка проблеми зі здоров'ям, то лікар може внести свої зміни.
Корисна порада
Нові продукти слід давати в ранкові години, спостерігаючи за станом малиша.Нельзя вводити відразу два нових блюда.