Як штукатурити укіс. Як шпаклювати укоси.

Під час ремонту виникає необхідність в оштукатурюванні віконних і дверних укосів . Як правило, штукатуряться вони однаково. Щоб виконати самостійно цю роботу, вам слід дотримуватися послідовність виконання робіт.
Вам знадобиться
 • штукатурка, перфоровані куточки, маячки, правило, рівень, шпатель
Інструкція
1
Для штукатурки укосів будуть потрібні перфоровані куточки, які допоможуть сформувати прямі кути у укосів . Маячки, які виставляються по периметру віконних рам і які служать напрямними елементами під час штукатурки. Маячки і куточки ви купите в будівельному магазині. Для приготування розчину вам потрібно перфоратор.
2
Підготуйте поверхню укосів до штукатурки. Відбийте все, що слабо тримається на поверхні, очистіть від пилу і змочіть водою. Далі закрийте підвіконня плівкою, а віконні рами заклейте малярським скотчем, щоб не забруднити розчином. Часто міняйте плівку і скотч під час роботи, щоб грунтовка не змогла висохнути під покриттям. Інакше ви нічим не зможете відчистити поверхню підвіконня і рам після того, як зніміть плівку і скотч.
3
Загрунтуйте відкоси бетон-контактом і дайте просохнути. Поки грунтовка сохне, підготуйте до роботи перфоровані куточки і маячки. Заміряйте внутрішні сторони укосів , нанесіть цю мірку на маячки і ножицями по металу відріжте потрібну довжину. Також заміряйте зовнішні укоси і відріжте від перфорованих куточків.
4
Потім візьміть суху штукатурну суміш і з'єднайте її з водою, як написано на пакеті. Для того щоб промешать суміш, скористайтеся перфоратором із спеціальною насадкою. Дайте штукатурці постояти яке той час і знову промешать. Розчин не повинен бути рідким, він повинен утримуватися на поверхні.
5
Нанесіть штукатурний розчин по периметру віконних плетінь так, щоб він накривав рами на 1 см. Приставте відрізаний маячок до розчину і злегка притисніть. Далі візьміть рівень, призначте його до маячки і виставите по нівеліру. Поки розчин м'який, маячок можна поправляти, висуваючи його або занурюючи в розчин.
6
Як тільки ви встановили внутрішні маячки, приступайте до зовнішніх кутах. Нанесіть густий розчин на край укосу і призначте до нього відрізаний перфорований куточок. Розчин пройде крізь перфорацію куточка і зафіксує його на місці. Тепер візьміть рівень, встановіть його на край куточка і, натискаючи на нього, виставите по нівеліру. Після того як конструкція висохне, можете приступати до штукатурки укосів .
7
Просохлої штукатурку на маячки та куточках змочіть водою. Візьміть не широкий шпатель і нанесіть на укіс штукатурний розчин, намазуючи його на поверхню. Розчин повинен покрити всю площу укосу без пробілів. Дайте поверхні просохнути, а самі переходите до іншого укосу.
8
Другий шар штукатурки - накривку, робіть тоді, коли штукатурка підсохне, але не висохне до кінця. За такої поверхні штукатурити буде легше. Змочіть поверхню укосу водою і нанесіть накривку. Потім візьміть правило 100 см, приставте до основи підвіконня і простягніть штукатурну суміш знизу вгору. Надлишки розчину зніміть з правила шпателем. Якщо десь вийшла ямка, додайте розчин і знову протягніть правилом. Верхні відкоси робіть аналогічно боковим. Не поспішайте, щоб розчин не потрапив в очі.
9
Коли штукатурний розчин схопитися, зашкурьте відкоси шкуркою середнього розміру і заґрунтуйте грунтом глибокого проникнення. Потім зніміть скотч з рам і плівку з підвіконня. Підготуйте відкоси до оздоблювальних робіт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JDKz8fDOhEw
Обштукатурювання укосів - найдешевший і популярний спосіб обробки, це саме той вид робіт, на якому можна заощадити при замовленні нових вікон або дверей. Якщо ви будете дотримуватися певну технологію і запасетесь терпінням, то легко зможете зробити штукатурні укоси самостійно.
Вам знадобиться
 • - спеціальний кутник з рухомою рейкою;
 • - кельма (будівельний інструмент у вигляді свого роду лопатки);
 • - малка (тонка дошка з вирізом або без);
 • - пістолет з монтажною піною;
 • - конопатка (дерев'яне або залізне зубило з широким лезом);
 • - рівень;
 • - схил;
 • - мачульна кисть;
 • - ємності для розчину і води;
 • - вапняно-цементний розчин у співвідношенні 8: 1
 • - молоток і цвяхи;
 • - підмостки;
 • - терка (бажано дюралева на поролоні);
 • - тесові дошки.
Інструкція
1
Перед тим як розпочати роботи, приберіть паз між стіною і віконною (дверний) коробкою за допомогою монтажної піни. В відсутність монтажної піни законопатьте щілини за допомогою клоччя. У разі, якщо простір занадто велике, попередньо закладіть його цеглою, укладаючи його на розчині. Врахуйте, що зазор між цегляною кладкою і коробкою має бути не менше 1 см. Щоб бруски коробки не скривилися при ущільненні, раскліньте їх дощатими розпірками.
2
Після висихання піни зріжте надлишки за допомогою гострого ножа. Якщо планується обштукатурити відкоси шаром товщиною більше 5 см, вбийте в стіни цвяхи і оплете їх дротом або армуючої сіткою. Можете також додати в розчин шматки щебеню, цегли, шлаку в цілях економії.
3
Візьміть правило (пряму дошку) і навісьте його на верхню частину укосу горизонтально. Закріпіть його за допомогою цвяхів або гіпсу. Після того, як верхня частина буде обштукатурено, правило зніміть і перемістіть на бічні частини, розмістивши строго вертикально. При цьому не забудьте зробити скіс: внутрішні сторони повинні розташовуватися ближче, ніж зовнішні (зазвичай кут розраховується з розрахунку 1 см на 10 см проекції).
4
Очистіть поверхню від бруду і змочіть за допомогою кисті або ганчірки. Якщо відкоси пофарбовані, отскребая шар фарби. Нанесіть шар грунту, щоб цементний або гіпсовий шар штукатурки тримався максимально міцно і не відшаровувався.
5
Наносьте розчин за допомогою кельми, потім розрівнюйте поверхню, взявши малку з вирізом двома руками. При цьому одну сторону малки притискайте до коробки, а іншу до правила і ведіть зверху вниз.
6
Після цього нанесіть накривний розчин, розрівняйте його малкою (уже без вирізу), потім затріть поверхню теркою. Спочатку затирайте круговими рухами, потім зверху вниз і назад.
7
Зніміть правила і відразу ж приберіть ребристі виступи, які утворилися від нього (усенки).