Як поліпшити прийом радіо. Як посилити антену радіоприймача.

Радіолюбителі і прості слухачі радіопередач регулярно стикаються з двома проблемами. Це невпевнений прийом і перешкоди. І з тим, і з іншим можна боротися. Правда, на різних хвилях застосовуються різні способи.
Вам знадобиться
  • Мідний або алюмінієвий провід перерізом 3-5 мм.
  • Емальований провід діаметром 0,3-0,5 мм
  • Картон або дерево
Інструкція
1
Для радіо прийом а на всіх діапазонах діє одне правило. Приймальна антена повинна розташовуватися якомога вище над рівнем землі. Якщо прийом ная антена відсутня, її необхідно виготовити. Для діапазонів ДВ, СВ і КВ антеною може служити довгий неізольований мідний або алюмінієвий дріт. Довжина антени може досягати 40 м.
2
Якщо у прийом ника є антенне гніздо, з підключенням антени проблем не виникає. При відсутності антенного гнізда вчините так. З підручних матеріалів (наприклад, картону або дерева) зробіть ящик або рамка, в яку помістіть прийом нік. На рамку намотайте 5-10 витків емальованого дроту. Один кінець дроту заземлите (наприклад, на батарею центрального опалення), до іншого підключається антена. Рамка в цьому випадку забезпечує трансформаторний зв'язок із внутрішньою антеною. Положення прийом ника щодо рамки підберіть досвідченим шляхом.
3
На УКХ можна використовувати зовнішню антену, в якості якої цілком підійде багатоелементна телевізійна антена «Хвильовий канал». Такі антени застосовувалися як антени колективного прийом а телебачення. Іноді їх ще можна знайти на дахах житлових будинків. Підключення до такої антені здійснюється за допомогою коаксіального кабелю, а сама антена повинна бути спрямована на радіопередавачі станцію. У кожному разі зона впевненого прийом а навіть потужної УКХ-станції не перевищуватиме 50 км.
4
З перешкодами можна боротися трьома способами. Перший варіант - це спрямована антена. Метод застосовується на всіх діапазонах. На середніх і довгих хвилях, у прийом ніків, забезпечених ферритовой антеною, досягається методом повороту рамкової антени або самого прийом ника в пошуках найкращого прийом а при найменшій кількості перешкод.
5
Для позбавлення від перешкод на середніх, довгих і коротких хвилях виготовте рамкову антену. Вона являє собою дерев'яну ромбическую або квадратну рамку зі стороною в 50 см. На рамку намотайте мідний емальований провід діаметром 0,3-0,5 мм. Кількість витків може бути близько 10. Таку рамку або включають в гнізда антени і землі на прийом ніку, або, якщо антенне гніздо одне, другий відвід рамки з'єднують з металевим шасі прийом ника або заземляют. Повертаючи рамку, можна точно налаштуватися на станцію і відбудуватися від заважають перешкод.
6
Також можна застосувати зовнішні «антишумові» антени. Вони являють собою зосереджену ємність, до якої підключається вертикальне зниження (провід), що веде до антенного гнізда прийом ника. В якості такої зосередженої ємності можна застосувати, наприклад, металевий обід велосипедного колеса зі спицями і втулкою, закріплений на вертикальній ізольованій щоглі - наприклад, на дерев'яному жердині.
7
У будь-якому випадку якість сигналу щодо перешкод визначається значенням відношення сигналу до шуму. І чим потужніший сигнал, що приймається - тим легше відбудуватися від шумів, просто зменшивши гучність. Спрямована антена для УКХ-діапазону, як правило, виглядають як телевізійні. У самому прийом ніку спробуйте відбудуватися від перешкод, звузивши смугу пропускання прийом ника. На деяких прийом никах для цього є спеціальний перемикач. Цей метод придатний для радіозв'язку і мало підходить для прийом а художніх передач.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RPr3815XBjY
Зверніть увагу
Підключення заземлення на діапазонах ДВ, СВ, КВ є дуже ефективним заходом збільшення чутливості приймача. Заземлите приймач на батарею опалення або на заритий у землю металевий предмет, вбитий в землю штир, металеве відро, занедбане в найближчий водойму.
Корисна порада
Для антени можна використовувати багатожильний провід або антенний канатік.Антенное гніздо відсутні частіше у портативних приймачів, ніж у стаціонарних.