Як дізнатися перетин дроту. Як визначити перерізу електрокабеля.

Не така вже рідкість, коли потрібно самостійно визначити невідому площа перерізу дроти . Зробити це нескладно, і способів існує декілька. На жаль, скористатися найпростішим з них - з'ясувати перетин з маркування на ізоляції - майже ніколи не вдається: маркування або відсутній, або затерта до неможливості. Всі інші способи зводяться до з'ясування за допомогою підручних засобів.
Інструкція
1
Використовувати для цього можна будь-які доступні вимірювальні прилади. ідеальний варіант - скористатися микрометром; цілком можна замінити його штангенциркулем. В крайньому випадку, підійдуть рулетка або лінійка з чітко видимими поділами і олівець (або довгий товстий цвях). Як відомо, площа круга (а перетин дроти - саме коло) можна знайти за формулами S =? R2 або S = 0,25? D2; r - радіус дроти , D - його діаметр. Безпосередньо радіус перерізу провідника виміряти складно, та й нема чого - цілком достатньо визначити діаметр. Оскільки? = 3,14, можна прийняти, що S = 0,78D2, - точність обчислень виходить цілком прийнятною.
2
Простіше кажучи, щоб дізнатися площа перерізу, потрібно виміряти мікрометром (або штангенциркулем - він більш доступний) діаметр жили дроти , результат помножити сам на себе, те, що вийде - помножити ще на 0 , 78. При визначенні перерізу проводів великого діаметру (від 2,5 мм) для спрощення підрахунків можна користуватися коефіцієнтом 0,8. При вимірі проводів діаметром 0,5 мм і менше можна застосовувати коефіцієнт 0,7.
3
За відсутності таких точних вимірювальних приладів, як штангенциркуль або мікрометр, можна визначити діаметр за допомогою лінійки. Для цього потрібно намотати на предмет начебто олівця деякий, для зручності підрахунків - кратне десяти, число витків «досліджуваного» дроти ; ніж витків буде більше, тим точніше буде кінцевий результат. Намотування повинна бути щільною, виток до витка. Потім слід виміряти лінійкою довжину вийшла намотування, довжину розділити на число витків, - результат і буде діаметром жили дроти . Далі можна розрахувати перетин дроти по описаній вище методиці.
4
Визначити перетин многожильного дроти можна двома способами. При наявності мікрометра або штангенциркуля вимірюється перетин однієї жили, результат множиться на кількість жил. Щоб виміряти перетин многожильного дроти лінійкою, його необхідно скрутити плоскогубцями в «косичку» і далі діяти так, як описано вище.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NvYxOA0C76o