Як знайти центр ваги.

В силу гравітації всі тіла падають на землю. Цікаво, що тіло буде опускатися на поверхню однаково, і не дивно, Земля притягує його щоразу силою, рівної за значенням і напрямком. А як вгадати, яка частина даного тіла першої стикнеться з Землею (причому при повторенні досвіду - одна і та ж)? За це відповідає уявна точка, що розташовується на тілі чи поза ним, яка називається центром тяжкості. Визначити її можна на будь-якому тілі. Принцип визначення полягає в підвішуванні тіла за його різні точки.
Вам знадобиться
  • Лист картону, ножиці, шпилька одностержневая, олівець, лінійка, грузик на нитки (схил).
Інструкція
1
З картону виріжте плоску фігуру вільної форми. Можна навіть її не малювати більше попередньо. Краще, якщо вирізана фігура прийме форму неправильного багатокутника, у якого центр тяжкості збігається з його центром .
2
Позначте довільно на краю фігури точки в трьох місцях. Дані помітки повинні бути віддалені один від одного на майже однакові кутові відстані. Проробіть шпилькою по позначеними точкам отвори, діаметром приблизно рівним ширині голки.
3
Вставивши шпильку в один з отворів, вертикально підвісьте пластину. До тієї ж шпильці прикріпіть висок так, щоб фігура висіла на голці. За допомогою олівця відзначте на нижньому і верхньому краях пластини точки, що лежать на лінії виска, при цьому притримуйте її, щоб помітки були з меншою похибкою.