Як розрахувати витрати тканини.

Зазвичай послідовність дій при шиття виглядає наступним чином: людина вирішує щось пошити, вибирає модель, думає, тканина якої якості йому знадобиться і в якій кількості і тільки потім йде її купувати. Може бути і зворотний варіант, коли вам подарували відріз, і ви мислите, що з нього може вийти. В обох випадках необхідно порахувати приблизний витрата тканини.
Інструкція
1
Зніміть мірки. Для того щоб порахувати кількостей тканини, вам необхідно знати обсяги грудей і стегон, довжину вироби і довжину рукава. Приблизно порахуйте, скільки тканини вам буде потрібно для коміра, кишень, пояса, обробки і так далі. Зазвичай це кілька сантиметрів, а при розкрої широкого відрізу враховувати такі дрібниці не потрібно.
2
Прикиньте, якої ширини тканина вам знадобиться для шиття вироби прямого силуету. Краще якщо відріз буде широким, від 140 см. У цьому випадку людині зі стандартною фігурою, коли обхват стегон разом з припусками на вільне облягання менше ширини тканини, необхідний відріз, довжина якого дорівнює одній довжині вироби з доданими до ній припусками на обробку низу і верху.
3
Якщо тканина більш вузька, необхідно купити шматок як мінімум у дві довжини виробу. Але в цьому випадку багато залежить від того, наскільки вона вузька. Якщо її ширина 120 см, тоді рукава можна викроїти із залишків крою більших деталей, так що двох довжин вистачить. Необхідно приплюсувати ще кілька сантиметрів на кишені і інші дрібні деталі. Інша річ, якщо ширина від 70 до 100 см. Тоді купуйте шматок завдовжки в дві довжини виробу, додайте довжину рукава і сантиметрів 20-30 на додаткові деталі, якщо вони є.
4
Витрата тканини на блузку визначається так само, як і на сукню. А ось при розкрої спідниці, якщо порахувати неправильно, можуть виникнути неприємні несподіванки. Для спідниці в складку помножте обхват стегон на три. Подивіться, чи вкладеться отримана ширина в дві ширини відрізу. Якщо ні, додайте ще одну довжину.
5
Найбільше тканини йде на сильно розкльошені спідниці. Для спідниці-сонце буде потрібно чотири довжини, до яких необхідно приплюсувати чотири радіусу виїмки для талії, ширину пояса і припуски на шви. Для спідниці-полусолнце, відповідно, кількість тканини зменшується вдвічі - дві довжини, два радіусу виїмки. Ширина пояса і припуски на шви точно такі ж, як і для спідниці-сонце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KAEgwhDB1uU
Зверніть увагу
Для відрізного по талії сукні необхідно додати ще 10-12 см на обробку зрізів; На пряму або злегка розширену донизу спідницю додайте до довжини або двом довжинам вироби 6-8 см на обробку зрізів і 10 см на пояс; Якщо обхват стегон більше ширини тканини, витрата матеріалу збільшується в півтора рази.
Корисна порада
Зазвичай розрахунок кількості матеріалу йде з урахуванням того, що в основному деталі необхідно розкладати по частковій (за винятком тих, які кроятся по косою). Однак є тканини, де напрямок ниток неважливо. В цьому випадку вам необхідно знати площу шматка. Наприклад, якщо ви шиєте турснаряженієм з парашутного шовку, то витрата визначається не по довжині, а по площі, незалежно від того, що це буде - палатка або анорак; Бувають випадки, коли необхідно до розрахунку приплюсувати ще одну довжину рукава - якщо, наприклад , тканина вузька, а рукав дуже широкий, як у деяких старовинних костюмів.