Як різати болгаркою плитку. Яким диском різати плитку відео.

Незважаючи на те, що різка плитки болгаркою є не самим тихим процесом, даний спосіб користується великою популярністю в оздоблювальних роботах. Завдяки болгарці на плитці можуть бути вирізані навіть найскладніші кути.
Вам знадобиться
  • Плитка, болгарка, олівець, рулетка, алмазний круг для болгарки.
Інструкція
1
Чи потрібно вам відрізати керамограніт або ж звичайну кахельну плитку, вам спочатку необхідно виконати її розмітку. Для нанесення розмітки використовуйте такі інструменти, як будівельний куточок, металева лінійка, а також кутник з вільним обертанням. Також вам може знадобитися рулетка для зняття точних розмірів. Наносити розмітку можна за допомогою звичайного олівця або ж маркера. Як тільки ви відзначите на плитці всі надлишки, ви можете приступити до її різанні.
2
Навіть якщо ви не раз працювали з болгаркою , і знаєте даний інструмент «вздовж і впоперек», не забувайте прислів'я «Раз на рік і палка стріляє». Враховуючи підвищений ступінь небезпеки болгарки, в роботі застосовуйте захисні окуляри. Також інструмент повинен бути оснащений захисним чохлом, який прийме на себе основний удар, якщо коло розколеться на високих оборотах. Після того, як всі заходи безпеки будуть дотримані, приступити до наступного кроку.
3
Болгарка повинна бути оснащена алмазним кругом. Круг по металу просто напросто не впорається зі своїм завданням (він для цього і не призначений). Переконайтеся в тому, що коло надійно закріплений на шпинделі. Увімкніть болгарку в розетку, після чого, натисніть кнопку запуску. Дочекавшись, коли диск набере швидкість, приступайте до різання плитки по заданій розмітці. Уважно стежте за тим, як розташовані ваші ноги під час роботи. Вони не повинні виходити за лінію обертового круга. Також бажано не випускати за дану лінію корпус. Що стосується безпеки рук і голови, то вони будуть захищені чохлом болгарки (але будьте гранично уважні, бувають випадки, коли розлетівся диск розносив чохол на дрібні частини).
Скло - один з найбільш практичних матеріалів. Винайдене ще в давнину, воно використовується й донині, не втрачаючи своєї популярності. На сьогоднішній день скло вважається універсальним матеріалом, який використовується і в будівництві, і в обробці приміщень, і в процесі виготовлення посуду або меблів. Обробка скла - досить складний процес, і роботу з ним логічніше довірити фахівцеві.

Але найпростіші види робіт зі склом - наприклад, різка - часто виконуються непрофесіоналами. В принципі, завжди можна навчитися правильно і безпечно різати скло.

  1. Основним інструментом для роботи з будь-якими видами скла є звичайний склоріз. Конструкція цього інструменту надзвичайно проста: він складається зі зручної ручки-утримувача і ріжучого елемента, виготовленого з твердих сплавів. Зазвичай ріжучий елемент виконаний у формі коліщатка. Професійні склорізи зазвичай оснащуються ріжучим елементом, виготовленим з технічного алмаза. Таким інструментом легко працювати, бо він дозволяє різати скло практично без натиску. Крім того, за допомогою алмазного склоріза можна прокреслюють на склі криві лінії найскладнішої форми, і вони виходять акуратними і точними.
  2. В побуті найчастіше потрібно розрізати скло по прямій лінії. Різка скла по прямій лінії - досить проста процедура, для якої знадобиться склоріз і зручна лінійка (в крайньому випадку, замість довгої лінійки можна використовувати звичайну рейку). Слід притиснути лінійку до скла якомога щільніше, щоб вона не зсувалася в процесі різання. Професіонали, яким доводиться часто працювати зі склом, наклеюють на лінійку смужку з тонко гуми. Склоріз слід тримати рівно, а зріз проводити акуратно і рівномірно. Для якісного різання сила натиску на склоріз має стало - необхідно провести склорізом по склу одну-єдину лінію, причому з однаковим зусиллям, тримаючи при цьому склоріз під одним і тим же кутом.
  3. Щоб різка скла була боле простий, можна змастити коліщатко склоріза керосином. Для цього достатньо провести їм по змоченою гасом губці.
  4. Після того, як ви провели лінію по поверхні скла, необхідно перетворити прорізану в склі тріщину в повноцінний розлом. Використовуючи склоріз в якості ударного інструменту, необхідно нанести несильні, але рівномірні удари з протилежного боку скла. По завершенню цієї процедури скло слід покласти на край столу і зламати одним рішучим рухом у напрямку вниз. Скло повинно зламатися по наміченої лінії.