Як ловити змій.

Питання про те, як ловити змій , є теоретичним тільки доти, поки до вас в сад, у двір або в будинок не заползет ця цікава живність. Явище це не настільки рідкісне, особливо в малонаселеній сільській місцевості або на дачах.
Вам знадобиться
  • Ганчірка, рукавички, палиця, рогатина, порожниста трубка, довгий міцний шнур, коробка
Інструкція
1
Візьміть ганчірку. Бажано, щоб це була річ з щільної тканини, наприклад, шматок брезенту, куртка і т.п. Цей спосіб найпростіший, але і найбільш небезпечний. Тому, скористатися ним можна тільки з метою зловити вужа або нешкідливу змій ку-мідянку. Накиньте ганчірку на змію. Плазун на кілька секунд завмре, згорнувшись клубком. У цей момент потрібно схопити змію і перекласти в спеціально підготовлену тару - ящик з кришкою, банку. У цій тарі змію можна винести на поле чи в ліс і там випустити.
2
Приготуйте палицю-рогатину довжиною 1.5 - 1.8 метра. На кінці палиці повинно бути розгалуження. Візьміть в одну руку рогатину, в іншу - звичайну палицю або гілку з листям. Займіть позицію збоку від змії і водите перед нею палицею або гілкою. Плазун перемкне на неї увагу, і тоді потрібно буде швидко притиснути рогатиною шию змії до землі. Бажано, щоб вам допомагав хтось ще, бо схопити і перенести в інше місце змію, не випускаючи з рук рогатини, поодинці досить складно. Попросіть помічника схопити змію, притиснуту до землі рогатиною, за верхню частину шиї, впершись вказівний палець в підставу голови плазуна. Так змія не зможе вжалити.
3
Візьміть порожнисту трубку. Всередині трубки пропустіть міцний шнур, складений удвічі. Вийде пастка з петлею на одному кінці і з двома кінцями шнура з іншого. Наблизьтесь до змії з трубкою в руках і постарайтеся накинути петлю на шию змії. Коли вам це вдасться, потягніть за шнур, щоб петля щільно обхопила шию плазуна. Цей спосіб дозволяє впоратися зі змією поодинці, але тільки за наявності певної вправності.
4
Візьміть в руки довгу палицю. Відволікаючи увагу змії цим предметом, спробуйте схопити її за хвіст. Якщо вам це вдалося, не забувайте утримувати плазун на витягнутій руці якомога далі від себе. Знову ж, цей спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо ви на 100% впевнені, що змія не отруйна.
Зверніть увагу
Якщо змія отруйна, краще залиште її в спокої, дозволивши їй самій уползти з вашої території. Наведіть у двір собаку або деякий час голосно торохтить і галасуйте, щоб злякати плазун. Якщо ж отруйна змія заповзла в ваш дім, покиньте його і викличте службу порятунку. Спроба зловити таке плазун власними силами може закінчитися сумно.
Корисна порада
Щоб змію було легше схопити і утримати в руках, надіньте ганчіркові або замшеві рукавички.