Як провести опалення в будинку. Як зробити опалення в будинку.

Навіть самий шикарний особняк буде похмурим і непривабливим, якщо в ньому холодно й існують перебої з гарячою водою. Однією з найважливіших складових затишку та комфорту вдома є опалення . Питання, пов'язані з пристроєм опалювальної системи, слід вирішувати ще до будівництва будинку.
Інструкція
1
В систему водяного опалення будинку входять: - водогрійний котел; - чавунні або сталеві радіатори; - трубопроводи для подачі гарячої води до нагрівальних приладів; - розширювальний бак для прийому води з системи.
2
Найчастіше монтується система двотрубного водяного опалення, при якій здійснюється прокладка розводящої лінії під стелею приміщення або на горищі, а зворотної лінії - у підлоги, під нагрівальними приладами. Вертикальна розводка використовується найчастіше в багатоповерхових будинках. Однотрубна система опалення використовується там, де існує примусова циркуляція гарячої води в системі.
3
В одноповерхових будинках з крутим дахом застосовується вертикальна централізована система водяного опалення. При установці в підвалі котла висота димової труби повинна становити близько 10 м. При відсутності підвалу котел встановлюється на першому поверсі.
4
Для одноповерхових будинків з плоским дахом і підвалом використовуйте систему водяного центрального опалення з горизонтальною розводкою. Переважніше в якості палива використовувати газ, оскільки висота труб таких будинків не перевищує 6 м.
5
Для двоповерхових будинків (при наявності підвалу) краща двухтрубная система водяного опалення з вертикальними стояками. Не рекомендується горизонтальна система розводки, так як при ній не можна повністю обігріти всі приміщення будинку. Димова труба в подібному домі не буде нижчою 10 м, тому котел може працювати на будь-якому паливі.
6
Установку нагрівального котла слід доручати тільки фахівцям. Стіни, стелі та підлога в котельні повинні бути виконані з негорючих матеріалів. Між стіною і котлом передбачте відстань не менше півметра. Пол повинен бути вогнетривким, бажано покрити його покрівельної сталлю по азбесту. Зробіть в котельні вентиляційний канал або вікно з кватиркою для повітрообміну.
7
Після установки системи опалення її необхідно правильно запустити. Спочатку промийте систему. Роз'єднаєте в двох місцях виходу та повернення труби і підключіть до прямому трубі гумовий шланг, по якому буде текти чиста вода. До зворотній трубі підключіть інший гнучкий шланг (через нього буде зливатися брудна вода в каналізацію).
8
Промивання повторіть доти, поки не піде чиста вода. Після цього відновіть роз'єднані місця і повільно наповніть систему водою через зворотну трубу. Слідкуйте, щоб в трубопроводі не утворилися повітряні пробки.
9
Перед початком опалювального сезону проведіть пробну топку. Нагрійте воду до 95оС і витримайте при такій температурі протягом години. Перевірте рівномірність нагріву нагрівальних приладів, при необхідності видаліть пробки, усуньте можливу текти в місцях з'єднання елементів системи.
Система опалення, як правило, складається з нагрівального котла, генератора тепла, батарей, конвекторів та мережевого насоса. Перш ніж починати монтаж опалювальних елементів, розберіться, яким паливом вам буде краще користуватися, оскільки від цього параметра залежать всі інші вузли опалювальної системи.
Вам знадобиться
  • - опалювальний котел;
  • - труби;
  • - батареї;
  • - мережевий насос;
  • - конвектор.
Інструкція
1
Визначте, який тип котла вас найбільше влаштовує: газовий, твердопаливний або рідкопаливний; електричний або комбінований; настінний або підлоговий.
2
Проведіть розрахунок потужності котла. Скористайтеся формулою: W (котла) = (S * W (питома)/10. W (котла) - необхідна потужність опалювального котла, S - загальна площа вашого будинку, W (питома) - питома потужність котла, яка залежить від кліматичної зони і є загальноприйнятою величиною. Наприклад, на півночі РФ питома потужність котла - 2 кВт, а ближче до півдня країни цей показник знижується до 0, 7 кВт.
3
Проведіть розрахунок обсягу рідини нагрівального котла за формулою V = W (котла) * 15.
4
Залежно від типу палива, потужності опалювального котла, зробіть гідравлічний розрахунок. Так ви визначите необхідний діаметр труб, потрібний насос, оптимізуєте витрати на проведення опалення.
5
Замовте систему опалення необхідних параметрів. Як правило, компанії, які торгують приладами опалення, надають також і послуги монтажу. Не намагайтеся обійтися власними силами при установці опалювальних систем, оскільки цей процес передбачає наявність спеціальних і глибоких знань. Так, наприклад, опалення прокладають з урахуванням систем каналізації, водопостачання та вентиляції, щоб оптимізувати функціонування кожної системи. І це лише один з безлічі нюансів.
Зверніть увагу
Після того як монтаж опалення завершено, при майстра проведіть тестове включення і перевірте працездатність всіх вузлів системи.
Корисна порада
Як правило, при розрахунках потужності котла беруть аксіому: на 10 метрів в квадраті потрібно 1кВт потужності. Однак отриману цифру краще збільшити на кілька одиниць, оскільки на тепловтрати впливають скла, стяжки, покриття для підлоги, відсутність додаткових матеріалів утеплювачів. Враховуйте також, кутова кімната чи ні, скільки в ній вікон і на якій стороні вона знаходиться, на південній або північній.