Як визначити кодування тексту. Визначити кодування онлайн.

Напевно, кожен хоч раз стикався з такою проблемою, як невірно певна кодування тексту. На електронну поштову скриньку приходить лист з «нечитабельним» символами замість звичайних російських букв або вам передають текстовий документ, а прочитати його не представляється можливим, оскільки він заповнений незрозумілими «карлючками». Всі ці випадки - приклади невірно визначеною кодування, тобто відправник користувався однією кодуванням при створенні послання або документа, а ви намагаєтеся відкрити текст в інший.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи, доступ в інтернет, текстовий редактор (наприклад, AkelPad)
Інструкція
1
Для визначення кодування тексту можна скористатися кількома способами. Один з них - спеціальними онлайн-сервісами за визначенням кодуванні в інтернеті. Приміром, зайдіть на сайт http://charset.ru/, в спеціальне поле вставте «нечитаний» текст і натисніть кнопку «Розкодувати».
2
Спробуйте визначити кодування автоматично за допомогою текстового редактора. Справа в тому, що багато текстові редактори (наприклад, AkelPad) можуть автоматично розпізнати кодування «нечитабельною» тексту. Для цього виберіть у верхньому меню «Кодування» - «Визначити кодування» або ж натисніть ALT + F5 (в текстовому редакторі AkelPad).
3
Ще можна спробувати визначити кодування вручну. Для цього в текстовому редакторі виберіть пункт меню «Кодування» - «Відкрити як ...». Найчастіше це будуть кодування ANSI, UTF-8, KOI-R. Спробуйте на вибір декілька.
4
Для того, щоб проблем з кодуванням більше не виникало, налаштуйте поштовий клієнт, клієнт ICQ і браузер на вірну кодування. Для цього зайдіть в настройки, знайдіть пункт «Кодування» і впишіть туди латинськими буквами win1251.
Кому з нас хоча б один раз не приходило електронного листа в нечитаною кодуванні? Не поспішайте в такій ситуації ігнорувати повідомлення або лаяти його відправника. Перекодуйте текст, і ви зможете його прочитати.
Інструкція
1
Скопіюйте текст повідомлення в буфер обміну. Потім відкрийте текстовий редактор KWrite, Geany, Notepad ++ або «Блокнот», в залежності від того, якою операційною системою ви користуєтеся. Вставте текст в нього і збережіть.
2
Відкрийте в браузері нову вкладку. Введіть а його адресний рядок повний локальний шлях до файлу, в якому ви зберегли текст.
3
Цілком можливо, що ви відразу побачите текст в читаних кодуванні. Якщо цього не сталося, спробуйте вибрати в меню браузера пункт «Вид» - «Кодування» - «Вибрати автоматично» або аналогічний. У разі, якщо не допомогло і це, спробуйте через те ж меню вибрати відповідну для файлу кодування вручну.
4
Якщо ви користуєтеся редактором KWrite, спробуйте аналогічним чином вибрати правильну кодування файлу в ньому самому.
5
Перераховані вище способи марні в тому випадку, якщо текст перед відправкою його до вас пройшов кілька перетворень. Тоді вам буде потрібно спеціальний інструмент - сайт «Декодер» Артемія Лебедєва. Щоб ним скористатися, перейдіть за наступним посиланням: http://www.artlebedev.ru/tools/decoder/Вставьте текст, підлягає розшифровці, в форму введення, після чого натисніть кнопку «Розшифрувати». Визначення кодування відбудеться автоматично.
6
Якщо автоматичний варіант «декодер» помилився, спробуйте скористатися ручним. Для цього перейдіть за іншим посиланням: http://www.artlebedev.ru/tools/decoder/advanced/Введите текст в ліве поле введення, виберіть кодування оригіналу і необхідну кодування , після чого натисніть на клавішу «Розшифрувати».
7
Нарешті, якщо «Декодер» Артемія Лебедєва вам не допоміг, скористайтеся аналогічним чином послугами одного з наступних сайтів: http://www.decodr.ru/http://www.charset.ru/http://www.online-decoder.com/ru
8
За жодних обставин не використовуйте будь-які онлайнові декодери для перекодування конфіденційних текстів.