Як виростити сина.

Кожному з батьків хочеться пишатися своєю дитиною. Рідкісний батько не почервоніє від задоволення, почувши: «Відмінний пацан у вас росте!» Ось тільки не так просто виховати по-справжньому «чудового хлопця». На що слід звернути увагу, якщо ви ростіть сина ?
Вам знадобиться
  • море батьківського терпіння, любові і поваги до власної дитини.
Інструкція
1
Працьовитість і хазяйновитість - цінне чоловіча якість. Не бійтеся давати хлопчиську справжні молоток і цвяхи, лопату, сокиру та інші інструменти. Він не тільки придбає корисні навички і стане помічником по господарству, але і піднята у власних очах. Адже так здорово бути нарівні з дорослими чоловіками - будувати будинок, рубати дрова, лагодити машину, розпалювати багаття. Та хіба мало цікавих і головне «справжніх» чоловічих занять?
2
Дбайливо ставтеся до його речам, навіть якщо це іржаві цвяхи. Не поспішайте викинути те, що так дорого хлоп'ячому серцю. Буває, що саме серед всякого, на вашу думку, мотлоху в ящику сина знайдеться необхідна річ - дротик, щоб підв'язати зламався фікус, батарейка для кухонних годин, якась фанерка, щоб підперти хитаючийся стіл.
3
Проявляйте інтерес до життя своєї дитини, знайомтеся з його друзями, запрошуйте їх у гості. Намагайтеся, щоб обстановка в будинку була щиро довірча. Не страшно, якщо діти злегка зіпсують вам інтер'єр, зате вони звикнуть до того, що дорослих не треба боятися. І, ставши підлітками, що не поспішать сховатися від батьків в який-небудь підворітті.
4
Машинки та іграшкові пістолети, безсумнівно, потрібні. Але є й інші хлоп'ячі іграшки, які захоплять як молодших, так і старших дітей. Наприклад, електронний конструктор, з якого можна зібрати диктофон або радіо, набори для юних хіміків і фізиків. Мікроскоп, телескоп, вижігательний апарат, шахи, Lego ... Придивіться, шановні мами - мир хлопчиків не так вже мізерний на інтереси!
5
Неодмінно знайдіть для сина якесь додаткове заняття. Це може бути скелелазіння, вітрильний спорт, різьба по дереву, фото- або радіогурток, моделювання, клуб юних автоінспекторів тощо. Сидіти вдома і нічого не робити - ненормально для хлопчиська, якому сама природа веліла бути «веселим, зухвалим, шумним». Віддайте його в спортивну секцію, відповідальну його здібностям і інтересам. Краще всього, якщо тренером там буде чоловік. Сучасним хлопцям з лишком вистачає жіночого тиску, починаючи з ясельної групи дитсадка.
6
Привчайте хлопчика до акуратності і охайності. Ці якості важливі не тільки для дівчаток: у чоловіків саме вони є визначальними в різниці двох понять - «мужик» і «чоловік». До того ж у справі будівництва, водіння автомобіля або, наприклад, лову риби, акуратність стоїть далеко не на останньому місці. Постарайтеся вселити синові думка, що не соромно носити чисту випрасувану сорочку (як дівчисько!) І мити руки перед їжею. Справжньому чоловіку соромно жити в бруді. Джеймс Бонд навіть після падіння в калюжу не втрачає свій лоск, до слова сказати.
7
Чи не намагайтеся втримати хлопчика біля своєї спідниці, надмірну опіку його від напастей навколишнього світу. Справжні чоловіки виростають із справжніх хлопчаків - з синців і шишок, з палиць і рогаток, з складаний ножик і вибухів в кабінеті хімії. Тим вони й цікаві - хлопчаки.
Корисна порада
Найголовніше в процесі виховання сина - це особистий приклад батька. Як би не старалися вчителі і вихователі, насамперед, діти є відображенням своїх батьків. Якщо ви бачите якісь недоліки у своїй дитині, подивіться в дзеркало - може, варто почати виховання з себе?
Батько і мати, у яких народився хлопчик, хочуть, щоб він виріс справжнім чоловіком. Тобто став хоробрим, сильним, відповідальним, працьовитим. Щоб він міг по праву вважатися надією, опорою, захистом у власній родині, коли її створить. Разом з тим, батьки мріють, щоб їх син завжди залишався хорошим сином: люблячим, турботливим, уважним. Це зрозумілі і природні бажання, тільки збуваються вони далеко не завжди. Багато що тут залежить саме від виховання.
Інструкція
1
На жаль, помилок у вихованні хлопчиків дуже багато. Це відбувається з багатьох причин: внаслідок кризи інституту сім'ї, через приниження ролі чоловіка в сучасному суспільстві і т.п. Тому запам'ятайте, що ні в якому разі не можна виховувати хлопчика, як дівчинку. Більш грубої помилки важко навіть уявити. На жаль, саме її часто допускають самотні матері. Вони із завзятістю, гідною кращого застосування, буквально «душать» в синах будь-які прояви чоловічого характеру: самостійність, активність. А потім самі ж обурюються: «І як він тільки виріс таким рохлей?»
2
Намагайтеся завжди і в усьому бути прикладом для сина . Пам'ятайте, що дитина немов губка буквально вбирає все, що бачить і чує. Наприклад, батько пояснює синові, що треба шанобливо, ввічливо ставитися до дівчаток, і тут же через якусь дрібницю грубо кричить на матір. Чи багато користі від правильних слів батька? Ефект буде протилежним: хлопчик вирішить, що дорослим не можна вірити.
3
Пам'ятайте, що будь-якому хлопчикові, навіть самому спокійному і вихованому, генетично властива агресивність. Адже чоловік спочатку був мисливцем, добувачем. Якщо ви, наприклад, дізналися, що син побився, не треба відразу ж лаяти його, вимагати урочистого обіцянки, що він більше ніколи не буде битися. Як мінімум, спочатку спокійно розберіться, через що все взагалі відбулося. Можливо він тільки захищався або заступився за дівчинку, яку на його очах кривдили. В цьому випадку похваліть сина .
4
Разом з тим, боріться з надмірною агресивністю. Переконуйте синові: застосовувати силу слід тільки тоді, коли це дійсно необхідно. Розумна людина постарається обійтися словами.
5
Привчайте хлопчика до праці змалку. Намагайтеся знайти йому якесь посильне заняття по дому, але без примусу. Замість цього пояснюйте, як важлива його допомога мамі і татові, хваліть, не економлячи на добрі слова: «Ти у нас такий розумник, такий старанний!» Всіляко заохочуйте його бажання зробити щось. Нехай навіть на перших порах не вийде, як треба, важливо, що сам захотів.
6
Словом, завжди ставитеся до сина з розумною вимогливістю, але ніколи не давайте йому приводу засумніватися в тому, що ви його дуже любите. Ось тоді майже напевно він виросте хорошим!