Як почистити клавіатуру ноутбука.

Ви ніколи не помічали, що ваш ноутбук ніби притягує бруд? Неможливо надкусити бутерброд, щоб не забруднити клавіатуру. Напої так і норовлять виплеснутися на клавіші. Крихти, попіл, шерсть! Навіть якщо ви дивно акуратні і ніколи не їсте і не п'єте близько ноутбука, не підпускають до нього домашніх тварин і маленьких дітей, все одно - крихітні відмерлі частинки шкіри і побутовий пил збираються під клавішами. Вихід один - клавіатуру треба регулярно чистити.
Вам знадобиться
  • Тепла вода
  • Ізопропіловий спирт
  • Чистий м'яка ганчірка
  • Мисочка
  • Балон зі стисненим повітрям
  • Цифровий фотоапарат
Інструкція
1
Вимкніть ноутбук і від'єднуйте від будь-якого джерела живлення. Не завадить навіть витягти акумулятор. Після видалення всіх джерел живлення, натисніть і утримуйте кнопку «Пуск» протягом 10 секунд, щоб зняти залишковий заряд.
2
Візьміть м'яку і чисту тканину і обережно протріть клавіатуру. Не використовуйте паперові рушники - вони залишать тільки ще більше пилі.Можно перевернути комп'ютер догори дном і акуратно потрясти його.
3
Далі, візьмемо балончик зі стисненим повітрям. Тримайте його під кутом в кілька сантиметрів над клавіатурою. Стиснене повітря повинен виштовхнути застряглий мусор.Снова переверніть комп'ютер і струсіть його.
4
Заодно використовуйте балон зі стисненим повітрям, щоб очистити порти введення/виводу і вентиляційні отвори ноутбука.
5
Візьміть м'яку тканину і намочіть її в розчині теплої води і ізопропілового спирту в пропорції один до одного. Відіжміть ганчірку і протріть клавіатуру. Цією ж ганчірочкою в можете почистити вашу сенсорну панель.
6
Якщо бруд вперто тримається в деяких важкодоступних місцях, спробуйте відчистити її за допомогою того ж розчину і ватних паличок.
7
Перед включенням, дайте клавіатурі остаточно висохнути.
8
Буває так, що проблеми з вашої клавіатурою кілька серйозніше, ніж ті, які можна вирішити за допомогою балончика і ганчірочки. Приміром, на неї пролилося щось липке. Так, доведеться розбирати, хоча це і не рекомендовано.
9
Перед тим як приступити до розбирання, сфотографуйте клавіатуру на цифровий фотоапарат. Переконайтеся, що ви добре розрізняєте розташування кожної клавіші. Вимкніть ноутбук так, як було описано вище.
10
Обережно підчіплює нігтем клавішу за клавішею, протирайте їх м'якою тканиною, змоченою в розчині теплої води і ізопропілового спирту, і відкладайте в сторону.
11
Коли основні клавіші будуть вийняті, протріть клавіатуру тієї ж тканиною. Тканина потрібно періодично полоскати в розчині і віджимати.
12
Після того як ви все відчистите і висушіть, поставте на місце клавіші, керуючись раніше виконаної фотографією.
Зверніть увагу
Можливо, якщо ви проливаєте на клавіатуру спирт або коньяк, це навіть якось піде їй на користь, але солодкі, липкі напої, такі як - кава з цукром, кока-кола, лікер - здатні погубити весь ваш ноутбук . Пам'ятайте про це.
Для того щоб ретельно вичистити клавіатуру, найкраще її розібрати на деталі і почистити кожен елемент окремо. При такому підході буде досягнуто максимальний ефект, але найменша помилка при складанні або розбиранні призведе до поломки клавіатури. Крім того, такий спосіб дуже виснажливий і довгий, а тому не рекомендується для частого застосування. А для ноутбуків він взагалі протипоказаний.

Але без цього способу не обійтися, коли в клавіатуру потрапляють напої, наприклад, каву або сік. Перед розбиранням і демонтажем клавіш бажано сфотографувати клавіатуру, щоб при складанні не мучитися, згадуючи розташування клавіш.Можно почистити клавіатуру за допомогою пилососа. У такій спосіб можна швидко очистити поверхню і простір під нею від крихт і пилу, але прилипла бруд на клавішах залишиться на місці. Крім того, у пилососа занадто велике сопло, щоб ефективно почистити клавіатуру, а використання його надмірної потужності може тільки навредіть.Можно скористатися феном для волосся. З його допомогою можна видути пил і бруд. Але не всякий фен підійде, а лише той, у якого є режим обдування холодним повітрям. Надмірне нагрівання клавіатурі також може нашкодити. Для видалення пилу і бруду з поверхні можна скористатися медичним спиртом. Для цього необхідно змоченою в спирті м'якою ганчіркою акуратно протерти все засмальцьовані і забруднені проблемні місця. Слід пам'ятати, що спирт може стерти написи на клавішах, або відклеїти наклейки, розчинивши клейкий шар під ними. Тому не потрібно старатися, доводячи поверхню до блиску. Почистити клавіатуру правильно, можна тільки скомбінувавши два способи, наприклад, продув феном і протерши спиртом забруднені місця. Найкраще не доводити клавіатуру до крайнощів і ввести правило - раз на місяць протирати клавіатуру спеціальними серветками, які просочені миючим розчином, безпечним для написів. У офісних працівників поширені омани, насчет очищення клавіатури від бруду за допомогою скотча або паперових стікерів (жовтих листочків для нагадувань). Ні до чого такий метод очищення не приведе, окрім як до перевитрати канцелярського приладдя. Існує сучасний і красивий спосіб очищення клавіатури - за допомогою USB-пилососа. Цей незвичайний гаджет прийнято дарувати в якості подарунків співробітникам на роботі. Він буде корисний користувачеві і дозволить утримувати клавіатуру в чистоті.