Як зробити електростанцію.

Запасна батарейка для кишенькового ліхтарика є неодмінною предметом спорядження кожного туриста. Але енергію батарейок доводиться економити. Не переживайте, в ваших силах змайструвати похідну електростанцію , яка буде важити стільки ж, скільки і батарейка, а місця займають не набагато більше.
Інструкція
1
Як генератор нашої похідної електростанції можна використовувати будь мікроелектродвигунів постійного струму зі збудженням від постійних магнітів. Джерелом енергії служитиме вітер.
2
Підбираючи електродвигун, намагайтеся використовувати той, у якого ротор обертається найлегше. Підійдуть мікроелектродвигуни типу МДП-1. Найменшу по габаритам електростанцію ви отримаєте при використанні мікродвигуна, який застосовується в моделях залізниці, вироблених в Німеччині. А найбільшу потужність видасть двигун типу ПД-3 (він найбільш важкий з усіх).
3
З денця консервної банки виготовте пропелер. Число лопатей може бути різним - від 8 до 12. Кут нахилу лопатей повинен становити близько 30 градусів. В центр пропелера впаяти бобишку, яку можна виточити на токарному верстаті. В бобишками просвердлите отвір і наріжте різьбу під гвинт М3.
4
Оскільки вітер має схильність змінювати напрямок, доповніть конструкцію флюгером. Виготовте дерев'яну дощечку довжиною 300 мм, виконайте в ній паз за розмірами електродвигуна. Двигун прикріпіть дротом або гумками від аптечних пляшечок. В центрі дощечки (ближче до двигуна) просвердлите отвір і зміцните в ньому на штирі з дроту флюгер. На кінці дощечки вбийте цвях, до якого буде кріпитися хвостовик (стрічечка або носову хустку).
5
Електростанція готова. Вона зможе працювати і на ходу навіть в безвітряну погоду, якщо йти швидким кроком. Краще всього використовувати лампочку на 1,5 В.
6
Принцип дії електростанції простий: генератор з пропелером укріплений на жердині. Від генератора до лампочці йдуть дроти. Пропелер провертається слідом за подихами вітру, в цьому йому допомагає флюгер. Пристрій легко розбирається на складові частини, основні вузли можна відремонтувати або замінити прямо в поході.
Корисна порада
Якщо домашніх умовах ви заміните лампочку на амперметр постійного струму або вольтметр, то вийде пристрій для вимірювання швидкості вітру. Для цього вам доведеться, звичайно, проградуювати шкалу приладу.