Як побудувати бомбосховище. Як правильно зробити автономний бункер з простої дачі.

Ймовірність виявитися в центрі ядерного бомбометання в наші дні не така висока, як у часи «холодної війни». Але якщо ви все ж задумалися про те, як вижити при нальоті ворожої авіації, вам доведеться зайнятися пристроєм бомбосховища. Таке інженерна споруда створить умови для виживання як в наш неспокійний мирний час, так і в період активних бойових дій. Жарти в сторону, приступаємо до облаштування притулку.
Інструкція
1
Будівництво серйозного укриття, зрозуміло, найкраще доручити фахівцям. Вони допоможуть вам обладнати не просто яму, розраховану на короткочасну перепочинок, а неприступну фортецю, в якому ваша сім'я зможе вести спосіб життя, відрізнити від звичайного. Але якщо ви все ж вирішили будуватися своїми силами, тоді почніть з планування.
2
Визначте місце розташування майбутнього укриття. Як правило, це має бути територія приватного будинку або дачної ділянки. Вхід в бомбосховище повинен бути непомітний для сторонніх.
3
Створіть проект майбутньої споруди. Притулок має містити основні і допоміжні приміщення (перехідні тамбури, операційну, комору для зберігання запасу продуктів тощо). Повинна бути передбачена система внутрішніх комунікацій, система подачі і фільтрації води та повітря, каналізаційна система. В обов'язковому порядку в бомбосховище монтується автономна система енергозабезпечення (основна і дублююча).
4
Притулок буде являти собою герметично закритий контейнер, закритий бетонною плитою. Глибина розміщення укриття залежить від багатьох факторів, у тому числі і від рівня залягання підземних вод. При будівництві окремо розташованої притулку відстань від оточуючих його будівель повинно бути не менше, ніж їх висота.
5
При влаштуванні системи водопостачання в притулок передбачте аварійний запас води з розрахунку не менше трьох літрів на добу на людину. Повинен матися також запас балонів з природним газом для обігріву приміщень в холодну пору року і приготування їжі.
6
Головна вимога до бомбосховища - бути у всіх відношеннях автономним. При аварії на лініях електропостачання і подачі води споруда повинна повністю задовольнити потреби тих, хто в ньому переховується, протягом тривалого часу.