Як полагодити лампу.

Побутові освітлювальні прилади є в кожному будинку, без них сьогодні не обходиться жодна людина. Буває, що при включенні, скажімо, настільної лампи вас очікує неприємний сюрприз - світло не запалюється. Якщо решта електроприлади в квартирі справно працюють, не виключено, що лампа вийшла з ладу.
Вам знадобиться
  • Викрутка, паяльник
Інструкція
1
Перевірте справність електричної лампочки. Вимкніть світильник від мережі і виверніть лампочку. Робити це слід тільки в тому випадку, коли лампочка холодна, інакше колба може відірватися від цоколя, і його доведеться виймати за допомогою плоскогубців.
2
Перевірити справність лампочки можна шляхом її візуального огляду (якщо вона має нитка розжарювання). Обрив нитки розжарювання свідчить про несправність лампочки, її необхідно замінити. Лампи з матовою колбою або енергозберігаючі освітлювальні елементи можна перевірити, ввернувши їх у свідомо справний світильник. Якщо лампочка перегоріла, лагодження зводиться до її заміни.
3
Якщо лампочка справно світить в іншому приладі, справа в самому настільному світильнику. Одна з можливих причин - недостатньо відігнутий контакт патрона. Підігнути його можна простою викруткою. Всі ремонтні роботи слід вести тільки при відключеному від мережі світильнику.
4
Якщо лампочка блимає, гасне і спалахує, то справа може бути в зламі з'єднувального шнура. В місцях крутого вигину шнура провід може поступово перетиратися. Виправити дефект можна, вирізавши з шнура пошкоджену ділянку або повністю замінивши шнур. При виборі нового шнура простежте, щоб його поперечний переріз було не меншим, ніж у колишнього.
5
Щоб поставити новий провід в настільну лампу , зачистите його кінці. Робити це найкраще паяльником; зачистка висновків за допомогою ножа може пошкодити окремі проводки. На кінцях шнура, що підключаються до гвинтів штепсельної вилки, зробіть каблучки і пропоїти їх. А ще краще використовувати провід, відлитий в єдине ціле з вилкою - він надійний і універсальний.
6
Ще одна з причин виходу з ладу освітлювального приладу - поломка вимикача. Сучасні вимикачі зазвичай мають герметичний нерозбірний корпус. Ремонтувати його не варто, він підлягає заміні.