Як наростити провід. Як наростити провід в розетці.

При необхідності наростити електричний провід , ви, безсумнівно, віддасте перевагу скористатися давно відомим способом - простий скруткою. Однак правила монтажу з'єднань не передбачають нарощування провід ов шляхом скручування, оскільки такий метод не забезпечує надійного контакту і веде до нагрівання місця з'єднання провід ів. На зміну скрутке прийшли сучасні технології з'єднання нарощуваних провід ів.
Інструкція
1
Один з надійних способів з'єднання провід ов при нарощуванні полягає у використанні клемних затискачів колонкового типу. Вони можуть бути з притискною планкою (для з'єднання багатожильних провід ов) і без планки (для одножильних). Кінці багатожильних провід ов при такому з'єднанні обжимаються спеціальними кліщами, інакше притискної гвинт може зруйнувати окремі жили провід а.
2
Другий спосіб полягає в застосуванні бугельного затиску. Насічки на притискної планці затиску розсікають оксидний шар на жилі провід а і збільшують тим самим якість контакту. Корпус затиску має конструкцію, яка не допускає самовільного відкручування гвинта.
3
Третій спосіб з'єднання провід ов - використання мідної гільзи. З обох сторін у гільзу вставляються сполучаються провід а, потім гільза обжимается і з'єднання обмотується ізоляційною стрічкою. Зверху на з'єднання насувається термоусадочная трубка. Такий метод застосовується, зокрема, при з'єднанні різнотипних провід ів.
4
Максимально полегшує роботу монтажника пружинний затискач. При цьому способі потрібно лише вставити жилу провід а в отвір, інше зробить сам механізм. Виразний пружинний затискач - найбільш досконалий варіант такого сполуки, застосування його не вимагає навіть зняття ізоляції з провід а.
В недавні роки проблема нарощування електричних проводів вирішувалася досить просто - кінці проводів накладалися один на інший і потім скручувалися, після чого місце з'єднання ізольованими. Однак такий метод хороший для екстрених випадків, коли потрібно підтримувати електропостачання і немає можливості зробити все відповідно до технічних норм. Існує чотири надійних способу нарощування електричного кабелю.
Інструкція
1
Для реалізації першого способу сходіть в найближчий магазин, де продається електроінструмент, і придбайте клемні затиски колонкового типу. Якщо кабель одножильний, то підійде затиск без притискної планки. Для багатожильних кабелів використовуються затиски з притискною планкою. В цьому випадку кінці проводів обжимаються спеціальними кліщами, щоб в наслідок притискної гвинт не зміг зруйнувати окремі дроти.
2
Другий спосіб передбачає використання так званого бугельного затиску. Вставляєте кінці двох проводів в затиск під притискну планку і закручуєте гвинт. Насічки на ній зроблені таким чином, що руйнують оксидний шар на поверхні дроти, забезпечуючи тим самим велику площу контакту. Можете не сумніватися в надійності даного з'єднання. Конструкція бугельного затиску не дозволить притискного гвинта «розслабитися».
3
Часто доводитися з'єднувати різнотипні дроти. Для їх з'єднання використовуйте спеціальну мідну гільзу. З протилежних сторін вставляєте в гільзу дроти, потім обжимаються її і ізолюєте в місцях з'єднання стрічкою ПВХ. Отриману конструкцію ставите в термоусадочну трубку.
4
Найпростіший і зручний спосіб нарощування кабелю - за допомогою пружинного затиску. Для створення з'єднання просто берете кабель , вставляєте в отвір, де він затискається, але вже без вашої участі. Якщо ви не любите возитися з проводами, то купите пружинний затискач. Сміливо вставляєте в нього навіть «неочищені» дроти і надійне з'єднання готове.