Як налаштувати першу гітару.

Гітара - дуже тонкий інструмент і постійно вимагає настройки. Одне з перших умінь, яке набуває початківець гітарист - це вміння налаштовувати гітару по відкритим струнам.
Вам знадобиться
  • Гітара
  • Фортепіано
Інструкція
1
Перша, найтонша струна - "мі" другої октави.Откритую струну зручно підлаштовувати по висоті під гудіння в телефонній трубці або під звучання правильно налаштованого будь-якого іншого інструменту. Іноді співаки - гітаристи налаштовують струну під звучання свого голосу, щоб той не зривався від занадто високих або занадто низьких нот.
2
Друга струна - "сі" першої октави.Откритую струну "сі" налаштовують по звучанню будь-якого правильно налаштованого інструменту або притискають на п'ятому ладу пальцем і підтягують так, щоб вона звучала в унісон з відкритою струною "мі". Якщо струна налаштована неправильно, то унісон не вийде, а буде невелике деренчання. Виправити це деренчання можна, злегка спробувавши підтягти пальцем другу струну і послухавши звучання. Якщо при підтяжці вгору унісон встановлюється, струну треба підтягнути на кілку. Якщо дисонанс посилюється, другу струну треба, навпаки, послабити і ще раз перевірити звучання.
3
Третя струна - "сіль" першої октави.Откритую струну "сіль" налаштовують по звучанню будь-якого правильно налаштованого інструменту або притискають на четвертому ладу пальцем і підтягують так, щоб вона звучала в унісон з другої відкритої струною "сі". Якщо струна налаштована неправильно, спробуйте спочатку підтягнути її на ладу пальцем, як це робилося з другої струною, і підтягуйте або ослабляйте струну на кілку доти, поки не вийде звучання третьої струни, притиснутою на четвертому ладу в унісон з другої відкритої струной.Правільно налаштовані відкриті перші три струни, взяті разом, дадуть гармонійне і красиве тризвук.
4
Четверта струна - "ре" першої октави.Откритую струну "ре" налаштовують по звучанню будь-якого правильно налаштованого інструменту або притискають на п'ятому ладу пальцем і підтягують так, щоб вона звучала в унісон з третьої відкритої струною "сіль". Якщо струна налаштована неправильно, то унісон не вийде, а буде невелике деренчання. Виправити це деренчання можна злегка спробувавши підтягти пальцем другу струну і послухавши звучання. Якщо при підтяжці вгору унісон встановлюється, струну треба підтягнути на кілку. Якщо дисонанс посилюється, четверту струну треба послабити і після цього ще раз перевірити звучаніе.Четвертую струну найважче налаштувати, бо вона звучить дисонансом з першими трьома, але треба постаратися зробити це якомога точніше, адже четверта струна визначає гармонійний настрій всього інструменту.
5
П'ята струна - "ля" малої октави.Откритую струну "ля" налаштовують по звучанню будь-якого правильно налаштованого інструменту або притискають на п'ятому ладу пальцем і підтягують так, щоб вона звучала в унісон зі четвертої відкритої струною "ре". Якщо струна налаштована неправильно, спробуйте спочатку підтягнути її на ладу пальцем, як це робилося з другої струною, і підтягуйте або ослабляйте струну на кілку доти, поки не вийде звучання п'ятої струни на п'ятому ладу в унісон з відкритою четвертою струною.
6
Шоста струна - "мі" малої октави.Откритую струну "мі" налаштовують по звучанню будь-якого правильно налаштованого інструменту або притискають на п'ятому ладу пальцем і підтягують так, щоб вона звучала в унісон зі п'ятої відкритої струною "ля". Правильно налаштована струна «мі», притиснута на дев'ятому ладу, звучить в унісон з відкритою четвертою струною "ре" .За останньої басовою струні можна вивірити настройку всіх нижніх трьох струн.Откритие верхня перша струна «мі» і басова шоста струна «мі» повинні звучати в октаву. Обов'язково перевірте це звучання і добийтеся того, щоб інтервал звучав чітко і ясно.
Зверніть увагу
Залізні струни більш чутливі до налаштування, і кілочок для них потрібно підтягувати чуть-чуть, а нейлон краще тягнеться, тому іноді доводиться підтягувати колок навіть на чверть обороту.
Корисна порада
Нові струни, особливо нейлон, довго розтягуються, і швидше за все вам доведеться спочатку стежити за налаштуванням інструменту кілька разів на день. Потім струни "звикнуть" до натягнення, і вам доведеться тільки машинально перевіряти настройку перед кожним заняттям.
Гітара - струнно-щипковий інструмент, підрозділяється на кілька видів, залежно від розмірів корпусу і кількості струн. Кожен вид гітари має свій власний лад, в тому числі тон першої струни.
Інструкція
1
Найпоширеніша гітара - шестиструнна. Її підвиди - класична, акустична, напівакустична, електрична і т.п. Всі вони будуються за однаковим принципом, а перша струна у них повинна звучати як нота «мі» першої октави. Для настройки від іншого інструменту (частіше фортепіано) ви можете зіграти цю ноту на ньому, а потім, смикаючи струну, натягнути її до відповідного звучання. Чим сильніше натягувати струну, тим вище звук. Для настройки по такому принципу важливо, щоб інструмент, за яким ви орієнтуєтеся, сам був налаштований і звучав правильно.
2
Для настройки від камертона, що звучить по ноті «ля», вдарте його про що-небудь м'яке (наприклад, про зап'ясті) і наблизьте (але не притулятися!) До вуха. Запам'ятайте звук, можете навіть заспівати. Затисніть п'ятий лад гітари і перевірте, щоб він звучав так само. Якщо ні, підтягніть струну. Такий спосіб настройки вимагає від музиканта гарного музичного слуху і пам'яті.
3
Для настройки від тюнера просто підключіть гітару до апарата і дерните першу струну. Тюнер покаже, яким звуком грає струна. Підтягніть її, постійно посмикуючи, поки не досягнете потрібного тону.
4
Семиструнна гітара налаштовується за таким же принципом, але на ноту «ре» першої октави замість «мі». В дванадцятиструнну гітарі перша струна настроюється по ноті "мі" першої октави.