Як вирощувати білі гриби.

«Тихе полювання» в ранковому лісі - для справжнього любителя це не стільки збиральництво, скільки незрівняне задоволення. Важливий сам процес пошуку, - і з якою гордістю грибник повертається з козуб міцних боровічков! Однак не кожен може дозволити собі часто виїжджати в ліс, до того ж окультурений процес збору грибів більш результативним. Зібрати відро боровиків під деревом на власній ділянці - здається майже казкою. Однак люди навчилися своїми руками вирощувати білі гриби і отримувати непоганий урожай.
Вам знадобиться
  • - Капелюшки старих боровиків
  • - Ділянка землі з деревами
  • - Кінський гній
  • - Дерн, прілого листя, труха гнилого дерева, глина (4: 3: 2: 1).
  • - Дощова вода
  • - Відро
  • - Перманганат калію
  • - Дерев'яна лопаточка
  • - Вода для поливу
Інструкція
1
Підготуйте ділянку землі для вирощування білих грибів. Вони добре ростуть в світлих місцях з помірною вологістю. Там, де багато високої трави, і в низинах із застоєм весняних вод врожаю боровічков ви не зберете. В ідеалі, потрібно мати ділянку в змішаному лісі. Але є вдалі досліди вирощування грибів на присадибних ділянках під деревами із спеціально приготованим грунтом. Це 15-сантиметровий шар кінського гною; суміш дерну, прілого листя, размельченного гнилого дерева і глини (4: 3: 2: 1).
2
Зберіть посадковий матеріал. Згідно практиці деяких грибників-любителів, боровики розводять спорами. Для цього необхідно знайти по можливості більше старих капелюшків (можна червивих), зелених на зламі. Тепер зробіть грибне місиво: залийте відро з дрібно нарізаними капелюшками дощовою або річковою водою і замочіть їх на добу. Рекомендується додати у воду невелику кількість перманганату калію.
3
Виберете дерево, в симбіозі з яким білі гриби існуватимуть. Ідеально, якщо це рослина того ж виду, під яким був зібраний посадковий матеріал. Навколо стовбура лопаткою з деревини зніміть верхню дернину, полийте очистили місце місивом з грибних спор і прикрийте його знятої підстилкою. На одне дерево досить близько полуведра матеріалу для посадки.
4
Полийте дерево якомога рясніше, кількома відрами води. Так само продовжуйте доглядати за посадкою білих грибів - поливайте її, якщо немає опадів. Зазвичай перший урожай окультурених боровічков з'являється через рік-два після висіву.
Зверніть увагу
Головне - це знати деякі особливості і тоді вирощування білих грибів буде результативним (було б дивно, якби цей король грибів не мав своїх вимог до догляду за ним). У цій статті розповім про те, як виростити білі гриби за допомогою двох способів. А якщо він буде рости у власному саду, то це ще краще. Ну, а тепер про сам вирощуванні білих грибів на дачі.
Корисна порада
Як виростити гриби на дачній ділянці? Причому не гливи або шампіньйони, а цінні лісові гриби - білі, маслюки, підосичники, підберезники, лисички і грузді, які, на жаль, не ростуть на чурбаках і грядках з тирсою. Виявляється, вирощування лісових грибів доступно і на дачній ділянці, природно, при наявності на ньому хоча б кілька берізок, осик, сосонок або дубків. При розведенні мікоризних грибів без відповідного дерева ніяк не обійтися.