Як розрахувати гіпсокартон. формула для підрахунку гіпсокартону.

Якщо ви вирішили використовувати в якості оздоблювального матеріалу листи ГКЛ, то на ранній стадії ремонту приміщення вам необхідно виконати розрахунок квадратури гіпсокартону . Дана операція дозволить вам придбати оптимальну кількість матеріалу на виконання всіх робіт.
Вам знадобиться
  • Вимірювальна рулетка, калькулятор.
Інструкція
1
Розрахунок площі гіпсокартону для обшивки стелі. Щоб дізнатися квадратуру стелі, вам потрібно помножити довжину кімнати на її ширину. Отримана цифра буде говорити про необхідну кількість квадратних метрів гіпсокартону .
2
Якщо ви плануєте робити дворівневий стелю, запишіть габарити другого короба на аркуш паперу. Враховуючи той факт, що площа стандартного ГКЛ аркуша становить три квадратних метра (1.2х2.5), ви з легкістю зможете порахувати кількість гіпсокартону для оформлення другого рівня.
3
Розрахунок кількості гіпсокартону для обшивки стін. Щоб не вимірювати окремо кожну стіну, заморочуючись із зайвими цифрами, ви можете заміряти одразу всю площу стін. Для цього вам спочатку необхідно вибрати будь-який стартовий кут для заміру. Притулите рулетку до кута, після чого витягніть її на довжину, на яку зможете витягнути.
4
Зафіксуйте положення лінійки в тому місці, докуда ви її протягнули. Відпустіть край, з якого ви починали, і затисніть протилежний край.
5
Знову простягніть рулетку на максимальну довжину і затисніть лінійку в тому місці, докуда вона була протягнута. Так робіть доти, поки не скінчиться лінійка в рулетці. Якщо лінійка закінчилася і ви не дійшли до того кута, з якого починали, поставте відмітку на стіні, де було останнє значення рулетки (2, 5, 10 метрів і т.д.). Змотайте рулетку і почніть новий завмер з зазначеної точки. Після того, як ви дійдете до початкового кута, складіть загальну довжину стін і помножте її на їх висоту. Отриманий результат запишіть на папері.
6
Замірте квадратуру віконних і дверних прорізів і віднімете її значення із загальної площі стін. Отримане число означатиме необхідну кількість гіпсокартону в квадратних метрах. Враховуючи можливі помилки у подальшій роботі, купите 1-2 додаткових листа. Якщо вони не будуть використані, ви зможете повернути їх в магазин.