Як робити уколи внутрішньовенно. Як правильно зробити внутрішньовенний укол.

Внутрішньовенні уколи слід довірити професійним медичним працівникам, так як тільки вони можуть правильно виконати ін'єкцію і надати екстрену медичну допомогу. А якщо в даний час ви не можете зв'язатися з лікарем, а внутрішньовенну ін'єкцію (укол) необхідно зробити терміново, вам доведеться виконати деякі дії самостійно. Обов'язково дотримуйтеся послідовність дій, тому що від правильності проведення уколу залежить ваше здоров'я.
Інструкція
1
Необхідно приготувати всі медичні інструменти для проведення процедури: одноразовий шприц, антисептик, ліки, стерильну вату, гумовий еластичний джгут. Після цього ви ретельно миєте руки, а також ділянку шкіри тіла, в який буде поставлена ін'єкція (укол). Потім обробіть антисептиком кінець ампули з ліками і акуратно розкрийте ампулу, наберіть необхідну кількість ліків у шприц. Видаліть всі бульбашки повітря зі шприца через голку.
2
Підготуйте пацієнта до проведення процедури, зручно посадіть його, під лікоть підкладіть клейончасту подушечку. Накладіть гумовий джгут на плече в 5 см вище від ліктьового згину або наміченої точки для ін'єкції. Обов'язково перевірте правильність накладення еластичного джгута: пульс на променевої артерії не повинен змінитися. Попросіть хворого кілька разів стиснути і розтиснути кулак. В області ліктьового згину пальцем нащупайте вену.
3
Потім ретельно обробіть шкіру над веною і навколо неї стерильною ваткою зі спиртом, далі приблизно в 5 см нижче точки передбачуваної пункції великим пальцем лівої руки відтягніть на себе м'які тканини і вену. Голку необхідно тримати під кутом 45 °, обов'язково зрізом вгору, вздовж вени на відстані в 1,5 см від наміченої точки для ін'єкції.
4
Далі введіть голку під шкіру, зменшуючи кут її нахилу, щоб вона була майже паралельна шкірі, просуньте голку трохи вздовж вени і введіть її в вену на 1/3 довжини. Перед введенням ліки відтягніть трохи поршень шприца на себе - в шприці повинна з'явитися кров, а значить ви в вені.
5
Зніміть джгут і попросіть хворого розтиснути кулак, а далі повільно вводите ліки у вену. Після введення видаліть голку з вени, місце введення притисніть стерильною ватою і попросіть пацієнта зігнути руку в лікті на 3-5 хвилин. Місце ін'єкції можна перев'язати стерильним бинтом. Процедура завершена.
Зверніть увагу
після закінчення вливання до місця ін'єкції притискається ватяний кулька, і голка витягується з вени. При внутрішньовенному введенні ліків, в першу чергу, треба побоюватися попадання в шприц бульбашок повітря, т. К. Потрапляння в кров навіть дуже малої кількості повітря веде до емболії. Крім вен ліктьового згину, внутрішньовенні вливання можна робити і в більш дрібні вени: кисті, стопи, передпліччя, скроневої області (найчастіше у маленьких дітей).
Корисна порада
Як зробити внутрішньовенну ін'єкцію. При виконанні внутрішньовенної ін'єкції (венепункции) особливо важливо неухильне дотримання всіх пунктів інструкції та правил гігієни. Все бульбашки повітря, що залишилися в шприці після набору ліки, обов'язково видавлюються, в вену не повинно потрапити жодного найдрібнішого бульбашки! Внутрішньовенне вливання зазвичай виробляють в вену ліктьового згину. Місце передбачуваного уколу необхідно ретельно обробити спиртом.