Як кріпити стінові панелі ПВХ.

Стінові панелі є прекрасний оздоблювальний матеріал, за допомогою якого можна обробити будь-яке приміщення, від ванною або кухні до лоджії або балкона. Додаткова перевага панелей ПВХ в простоті їх монтажу, яка цілком під силу навіть людям, які не мають навичок будівельних робіт.
Вам знадобиться
  • Панелі, стартові і фінішні куточки до них, степлер, скоби, дерев'яні рейки, шурупи, дюбеля, дриль, лобзик
Інструкція
1
Перед тим, як кріпити пвх панелі , потрібно визначитися зі ступенем рівності поверхні. Якщо стіни ідеально рівні, що зустрічається вкрай рідко, то можливий варіант, коли панелі прикріплюються безпосередньо до стіни за допомогою клею. Але це стосується приміщень з нормальним рівнем вологості. При підвищеній вологості монтаж стінових панелей здійснюється на заздалегідь підготовлений каркас.
2
Для того, щоб здійснити обробку приміщення, необхідно підготувати основу для каркаса. Це дерев'яні рейки, товщина яких залежить того, чи планується між каркасом і панелями утеплювач. Утеплювач дозволяє додатково звукоизолировать приміщення і зробити його більш комфортним для проживання. Але навіть і без утеплювача самі панелі служать додатковим звукоїзолірующим шаром. Рейки кріпляться на відстані не далі, ніж 50 см один від одного, інакше панелі не матимуть належних точок упору при кріпленні. Рейки встановлюються перпендикулярно до напрямку майбутніх панелей і кріпляться на стіни за допомогою дюбелів і шурупів.
3
Коли каркас готовий, монтаж стінових панелей своїми руками починається з установки стартового профілю. Після того, як він закріплений до основоположних рейкам за допомогою скоб, в нього вставляється перша панель. Зовнішня її частина прикріплюється тими ж скобами, в першу панель вставляється наступна. Для цього на панелях є спеціальні пази. Після того, як площа панелями оброблена, остання панель вставляється в спеціальний фінішний кут. Залишається лише закінчити обробку, прикріпивши плінтуса.
Корисна порада
При створенні каркаса необхідно використовувати рівень, інакше при установці самих панелей можуть виникнути складності, особливо в кутових частинах приміщення.