Як виростити чорницю.

Чорниця здавна славиться своїми лікувальними властивостями. Вона благотворно впливає на очі, зменшуючи їх втому і посилюючи гостроту зору. Чорницю відмінно використовують в медицині для профілактики таких захворювань, як порушення координації руху, втрати зору, мускульної сили і пам'яті. Вирощувати цю рослину у себе в городі (саду) не складно, головне - пам'ятати основні правила догляду.
Інструкція
1
Температурний режім.Черніка у вирощуванні дуже схожа зі смородиною, вона невибаглива. Це рослина не боїться заморозків і прекрасно почувається як в мороз, так і в спеку. Розміщувати кущі чорниці рекомендується на сонячних сторонах, так урожай буде багатшим і соковитіше.
2
Полів.Необходімо регулярно поливати кущі чорниці, вона не терпить недолік вологи.
3
Грунт.Ето основна вимога для вирощування чорниці. Не в кожному саду (городі) зустрінеш кущі з чорницею саме тому, що вимоги до грунту дуже специфічні. Чорниця добре росте тільки на кислих ґрунтах. Перед її посадкою землю необхідно попередньо підготувати. Для цього вам буде потрібно вирити яму глибиною 15-20 см. На дні поглиблення змішайте землю з торф'яної крихтою, збагаченої живильними речовинами. Також в яму додайте перегнилі дубове листя, подрібнену кору і трохи торфу, перемішаного з тирсою. Тільки після цього грунт можна використовувати для посадки кущів чорниці.
4
Посадка.Висажівать чорницю починають восени, жовтень - листопад місяць. Для посадки найбільш підходящі 2-3 річні кущі. На раніше підготовлений грунт висаджують живці чорниці таким чином, щоб коренева система була повністю закрита. Змішайте грунт з піском і торфом і засипте цю суміш поверх грунту. Після цього ущільните землю навколо куща.
Корисна порада
Якщо грунт для вирощування чорниці буде недостатньо кисла, у рослини почнуть жовтіти листя, і воно може загинути.
Чорниця відноситься до сімейства вересових і являє собою сільноветвістий низький чагарник. У дикій природі чорницю можна знайти в хвойних і змішаних лісах. Рослина чудово переносить дію низьких температур і росте навіть за Полярним колом. Соснові ліси підчас так заростають чагарниками чорниці, що їх називають «сосняки-чорничники».
Вам знадобиться
  • - сито
  • - садовий інвентар
  • - торф'яні горщечки
  • - засіб поливу
Інструкція
1
Черника невипадково росте поряд із сосновими деревами. Найбільш комфортним місцем для її виростання будуть кислі грунти. Це слід враховувати при підготовці грядки. Пам'ятайте, що чорниця - тіньолюбні рослина, тому висаджувати кущі необхідно під деревами, які зможуть забезпечити достатню затененность.
2
Для одержання насіння чорниці плоди розімніть і залийте великою кількістю води. Спливли залишки м'якоті і порожні насіння злийте. Процедуру повторюйте до тих пір, поки вода не стане повністю прозорою.
3
Семена, які опустилися на дно, відразу висівають в торф'яні горщики. Перші сходи з'являться через 2-3 тижні. Зимують горщики в сонячному приміщенні при температурі 5-10 градусів Цельсія.
4
Навесні сіянці пікірують у ящики для дорощування. Своє постійне місце чорничні кущики займуть лише на наступний рік.
5
До висадки кущів на постійне місце підготуйте ями глибиною 60 см і розміром 150х150 см. Викопану грунт змішайте з торф'яної крихтою в пропорції 2: 1. Щоб грунт вийшла досить кислою, додайте порошкову сірку. В важкі грунту додайте невелику кількість піску. Всі підготовчі роботи починайте заздалегідь, щоб у грунту було достатньо часу для осідання.
6
Для висадки чорниці вибирайте осінній або весняний період. Краще приживаються рослини, висаджені з початку жовтня по листопад.
7
Кожен чагарник повинен мати вологий кореневий кому, в іншому випадку рослина не приживеться. В процесі висадки розпушіть ком і випрямити коріння.
8
Яму засипте, міцно утрамбуйте і добре полийте. Обов'язково мульчируйте грунт, функцію мульчі можуть виконати тирсу, опале листя або торф.
9
Кущі чорниці вимагають регулярної обрізки, яку проводять з віку 3-4 років. Першими видаліть пошкоджені та хворі гілки. «Скелет» куща повинен формуватися за рахунок 6-8 здорових гілок.
10
Для формування здорових і сильних пагонів старі гілки обріжте на висоту 20 см. Велика кількість бічних пагонів з нирками дасть невеликий урожай, який пізно дозріє, тому їх також необхідно видалити.
11
Органічні підгодівлі: гній, торф'яну крихту, компост вносите кожні 3 роки, рівномірно розподіляючи 3-4 кг добрива на кожен квадратний метр.
12
Якщо ґрунт має низьку кислотністю, щорічно додавайте порошкову сірку, з розрахунку 40-50 г під кожен кущ. Відмовитися від порошкової сірки можна тільки в тому випадку, якщо проведено мульчування тирсою, які добре регулюють грунт.