Як видалити жирні плями з дублянки.

Якщо улюблена дублянка виявилася заляпана чимось жирним, найкращий вихід - довіритися фахівцям в хорошій хімчистці, особливо, якщо дублянка з товстої овчини. Якщо ж такої можливості немає, то можна спробувати видалити жирні плями з дублянки в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Білий шкільний ластик, гумова щітка для замші, спеціальний ластик для замші, мило "Антіпятін", очищений бензин, нашатир.
Інструкція
1
Найпростіший і безпечний спосіб - почистити плями ластиком. Купіть звичайний білий шкільний ластик і потріть забруднені місця. Замість гумки можна використовувати найдрібнішу наждачний папір, оберніть нею дерев'яний брусок і акуратно тріть. Дублянки з велюру, нубуку та замші чистите тільки в сухому стані.
2
Самий грамотний спосіб - придбати спеціальну гумку для чищення замші. Їх зазвичай продають там же, де і дублянки. Такі ластики є у багатьох відомих фірм, торгуючих засобами для догляду за взуттям. Вони схожі на звичайну стірательную гумку, тільки дуже тверді і з абразивними вкрапленнями. Потріть жирні плями таким ластиком, він дуже добре справляється з засаленими місцями.
3
В господарських магазинах іноді буває мило "Антіпятін", воно досить ефективно прибирає жирні плями. Намильте їм маленьку щітку, можна зубну і потріть плями. Після висихання ластиком або жорсткою щіткою розітріть це місце. В важких випадках потрібно декілька раз провести цю процедуру.
4
Фейрі - головний ворог жиру, капніть крапельку на пляму і дайте висохнути, потім також розпушити замшу гумкою або щіткою.
5
Досить ризикований, але в деяких випадках, дієвий спосіб - обробити жирні плями бензином. Капніть на пляму очищений бензин і потріть щіткою. Бензин можна замінити хлороформом або іншими розчинниками. Свіжі жирні плями посипте тальком, манкою або крохмалем, це безпечні для замші та нубуку адсорбенти. Розведіть нашатирний спирт наполовину водою, цим розчином намочіть губку або маленьку щітку і чистіть пляма. Такий розчин підійде і для світлих дублянок, гарненько відіжміть і починайте чистити плями. Цей спосіб підходить навіть для світлої дублянки.
Зверніть увагу
Ніколи не замивати плями на дублянці водою, від цього вона стане жорсткою.
Корисна порада
Спочатку спробуйте будь-який спосіб на непомітному місці, на внутрішній стороні, а потім вже на лицьовій.
На жаль, модні і яскраві кольори одягу не завжди виявляються настільки ж практичними. А на світлій дублянці кожне, навіть найменше і незначне плямочка стає дуже помітним навіть неозброєним оком.
Інструкція
1
У домашніх умовах вивести пляму без ризику для речі дуже важко, практично неможливо. Часто рекомендовані господаркам речовини бензин і сіль, здатні вивести пляму, можуть лише знебарвити матеріал, зіпсувати його, а гліцерин залишає після себе блискучі плями. Не намагайтеся також затерти плями на дублянці плямовивідником або порошком.
2
Існують безпечніші рецепти, перевірені часом. Вони, звичайно, повністю не позбавлять від плям , але, проте, допоможуть зробити його не таким помітним. Якщо пляма залишилося на дублянці від жиру, промокніть його серветкою, але не замивати його ні в якому разі. Білкові забруднення (наприклад, плями від яєць, молока, морозива) краще просто промити водою (не гарячою, а кімнатної температури) і не застосовувати хімічних засобів. Головне, щоб пляма не засохло, оскільки після висихання подібні плями виводяться набагато гірше.
3
Якщо пляма залишено алкоголем, також акуратно замийте його теплою водою. Найкраще скористайтеся вологою ганчірочкою (Не промивайте пляма під струменем води). У тому випадку, якщо пляма незрозумілого походження (яка-небудь вулична грязь), то спробуйте очистити дублянку за допомогою звичайного світлого ластику (його при бажанні можна замінити на будь-яку грубу тканину).
4
Оптимальним варіантом виявиться придбання спеціальної гумки для чистки верхнього одягу (іноді їх продають відразу разом з дублянкою). Такі гумки або щітки виготовляються найчастіше з нубуку або гуми, яка віддалено може нагадувати гуму, з якої виробляють ластики. Найкраще користуватися такими щітками після кожного відвідування вулиці, оскільки невеликі забруднення, що опиняються на одязі, можуть з часом перетворитися на складні плями. Крім того, подібні гумки здатні не тільки очистити річ, але і продовжити термін її служби, поліпшити зовнішній вигляд.
5
Після того, як ви позбудетеся від плями або хоча б трохи зменшіть його, зверніться в хімчистку, бо тільки професіонали зможуть видалити плями на вашій дублянці і повернуть їй колишній вигляд, не пошкодивши її.