Як влаштувати акваріум.

Акваріум в інтер'єрі - це завжди красиво, але не так легко. Щоб ваш акваріум приносив радість, а не клопіт і засмучення, постарайтеся правильно підібрати складові підводного царства.
Інструкція
1
Практічность.Как же створити звичайний акваріум в міській квартирі. Це буде стандартний акваріум, а не з колекційними рибками. Який же вибрати? Можливо, прийшовши в зоомагазин, ви зупините погляд на красивому круглому акваріумі, але часто він не практичний, дуже складно очищати його стінки від забруднень, виникнуть труднощі з освітленням. Оптимальним буде прямокутний акваріум. Висота повинна дорівнювати ширині, а довжина рази в два її перевищувати. Якщо говорити про обсяг, то для квартирних кімнат доречніше ємності об'ємом 50-150 літрів.
2
Інтерьер.Вигоднее всього ставити акваріум торцем до вікна на невеликій відстані. Денне освітлення для нього дуже корисно, але світ не повинен бути занадто яскравим. Звичайно, акваріум повинен гармонійно вписуватися в інтер'єр і притягати погляд при вході в кімнату.
3
Грунт, вода і растенія.Обязательно потрібно подбати про якісне шарі грунту. Його товщина повинна бути приблизно 5 см. Добре підійде сірий річковий пісок з гранулами по 5 мм. Не принесе користі невеликий жовтий пісок з пісочниці у дворі, швидше нашкодить. Перед приміщенням в акваріум, грунт ретельно промивається і піддається кип'ятіння протягом 15 хвилин. Красиво виглядають всередині великі камінчики, уламки граніту, але вони також повинні пройти етап стерилізації. Акваріум ная вода - це не та вода, яка тече у вас з-під крана. Вона занадто чиста і в ній немає сприятливої для риб і рослин мікрофлори, та ще присутність хлору позначається негативно. Тому вода, як правило, відстоюється і трохи підігрівається, щоб газ вивітрився. Зробити воду якісною і корисною для риб допоможуть фільтри, їх у сучасних магазинах безліч. Найпопулярніші - губчаті. Щоб збагатити воду киснем, помістіть в акваріум азратор або компресори, вони зустрічаються і в складі фільтрів і отдельно.Красоту і мальовничість вашому акваріуму додадуть рослини. Вони перетворюють його в мініатюрну модель справжнього водойми. Найбільш зручна висадка рослин вважається така, коли темні високі рослини сажаются вздовж задньої стінки і з боків, а в центрі красиві низькі кущики, або невеликі рослини. Самі невибагливі - яванський мох, анубиас карликовий, таїландський папороть, Гріфіта, саггітарія широколистная. При поєднанні цих рослин, пейзаж у вашому акваріумі буде просто чудовий.
4
Яким має бути свет.Освещеніе може бути природним, штучним або комбінованим. Бажано відсутність попадання прямих сонячних променів, інакше стінки акваріума будуть швидко обростати водоростями, що призводить до забруднення. Дуже зручні для освітлення люмінесцентні лампи. Світло буде рівномірним і красивим. Доречніше будуть ті, які по спектру найбільш наближені до сонячного світла: теплий білий світ, білий світ, але тільки не денної. Щоб визначити потрібну потужність освітлення - зазвичай спостерігають за рослинами. Якщо з'являються зелені обростання - світла занадто багато. Рослини стали блідими і тонкими - світла не вистачає.
5
Жителі акваріума.Около тижні акваріум повинен постояти без риб. За цей час середу в ньому стане найбільш сприятливою, пройдуть необхідні хімічні процеси. Має встановитися біологічну рівновагу. Менше клопоту доставлять рибки, невибагливі до корму, температурі води і її хімічним складом. Не повинно бути занадто багато риб, краще, коли всередині більше простору. Формула розрахунків така: на кожні два сантиметри тіла одного «мешканця» має припадати близько літра води. Краще заселяти акваріум молодими рибками. Це можуть бути кардинали, краплисті сомики, мечоносці, пецилии. Послужать на користь і молюски. Меланії наприклад, чистять стінки акваріума, а так же фільтрують воду і рихлять дно, що є дуже корисним.
Зверніть увагу
Рибки повинні обов'язково уживатися між собою в акваріумі і не ворогувати. Обов'язково проконсультуйтеся у продавця з цього питання.