Як пов'язати кишеню.

Кишені на в'язаних виробах можуть бути самими різними - вертикальними і косими, великими і маленькими, різних конфігурацій. Однак найпопулярніші та практичні деталі - горизонтальні. Зробити їх можна накладними або внутрішніми. Зв'язати кишеню зовсім не складно, але потрібно виконувати роботу надзвичайно акуратно - інакше річ буде кустарно виглядати.
Вам знадобиться
  • - Дві спиці
  • - Пряжа
  • - Допоміжна нитка
  • - Голка
  • - Булавка
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати кишеню найпростішої форми - накладної. Його потрібно виконати у вигляді прямокутника, висота якого буде на сантиметр більше, ніж ширина деталі. Виконуйте полотно основним узором виїзного вироби. Для фіксації форми останні пару рядів пров'яжіть хусткової в'язкою. Пришивайте готові кишені на лицьову частину виробу акуратним потайним швом. Користуйтеся при цьому тієї ж пряжею, що і в основній роботі.
2
Намітьте на викрійці полички вовняного одягу контур горизонтального кишені; окремо виділіть лінію його прорізи. Зв'яжіть прямокутну мішковину потрібного розміру, після чого просмикніть відкриті петлі останнього ряду на шпильку і на час відкладіть їх.
3
В'яжіть поличку вироби основним робочим візерунком, поки не дійдете до наміченої лінії внутрішньої кишені. Довяжіте лицьовій ряд до початку прорізи і Протягніть на допоміжну нитку стільки відкритих петель, скільки їх налічується по верхньому краю мішковини. Закріпіть їх вузликом.
4
Замість знятих петель надіньте на спицю петлі, відкладені на шпильці. Останню петлю робочого ряду і першу петельку мішковини пров'яжіть спільно. Далі працюйте основним узором в'язаного полотна і по закінченні прорізи знову вивяжіте лицьову відразу з двох петельок: останню петлю мішковини і першу петлю робочого ряду. Довяжіте поличку до кінця.
5
Нанизайте петлі з допоміжної нитки на ліву спицю і зв'яжіть кантик шириною приблизно 2 см, повторивши в'язаний візерунок планки і коміра.
6
Край канта дуже акуратно пришийте потайним швом до виробу. Отпарьте готову річ, включаючи деталі кишені, і прикріпіть мішковину до виворітного стороні полички.
Корисна порада
При виготовленні в'язаній моделі лицьовій гладдю накладної кишеню може стати важливим декоративним елементом - на ньому можна пов'язати багатобарвний візерунок технікою жаккарда або ж вишивати по полотну.Прорезі внутрішніх кишень можна оформляти декоративною обробкою. Одна з найпростіших і популярних - виконання з кожного боку краю кишені кількох рядів хусткової в'язки. Для нижнього краю кишенькової прорізи петлі закривайте з вивороту роботи.