Як мотивувати дитину до навчання.

Навчання - це тяжка праця, і діти досить швидко починають усвідомлювати це. Не завжди виконання шкільних завдань дається легко, деякі уроки можуть бути попросту нецікаві дитині. Тому бажання вчитися, з яким першокласник вперше переступає поріг школи, швидко випаровується. Завдання батьків і педагогів полягає в тому, щоб зміцнити впевненість дитини в своїх силах і повернути мотивацію до навчанні.
Інструкція
1
Підтримуйте прагнення дитини дізнаватися нове. Купуйте енциклопедії на потрібну йому тему, ходите в музеї та на різні виставки, відповідайте на всі його питання, а ще краще - шукайте відповіді разом.
2
Дайте дитині можливість проявити себе не тільки в школі, але і в позашкільних заходах. Неважливо, що це буде: участь в шаховому турнірі або виставка його робіт в ізостудії. Дитина повинна усвідомлювати, що у нього є здібності, вони затребувані і їх можна розвивати.
3
Чи не ставте перед дитиною складних задач, діти і без того перевантажені ними в школі. Краще дайте йому кілька короткострокових доручень замість одного довгострокового. Це допоможе дитині швидше впоратися із завданням і не нервувати з приводу того, що розуміння і вирішення проблеми відніме багато часу.
4
Навчіть дитини планувати і цінувати свій час. Це допоможе йому швидше справлятися з виконанням домашніх завдань і більше займатися тим, що йому цікаво.
5
Хваліть дитини за найменші досягнення. Щоразу відзначайте, що його старання в черговий раз допомогли добитися хороших результатів.
6
Зміцнюйте позитивне ставлення до навчанні та школі особистим прикладом. Навіть якщо дитині не пощастило з педагогом, ви повинні бути гранично коректні в своїх висловлюваннях на адресу вчителя.
7
Перетворіть виконання нудного домашнього завдання в захоплюючу гру. Молодші школярі із задоволенням позмагаються з вами в швидкості вирішення прикладів і прочитають нудний розповідь за ролями.