Як відновити меблі. пофарбувати стільці інструкція.

Буває так, що стілець в хорошому стані, а от його оббивка застаріла. Гобелен зносився по краю сидіння, а з під рваною тканини стирчить старий ватин або поролон. Якщо ви заміните гобелен на новий, то стілець служитиме вам ще довгий час.
Вам знадобиться
 • гобелен, степлер, дужки, морилка, шкурка, шпаклівка по дереву
Інструкція
1
Зніміть кришку стільця і переверніть її задньою стінкою вгору. Ви побачите, що гобелен прикріплений до основи кришки маленькими гвоздиками. Підчепите капелюшок одного з цвяхів широкої викруткою і потягніть догори. Далі візьміть кліщі і вийміть цвях.
2
Відірвіть від кришки стільця старий гобелен і ватин, очистіть її від залишків ниток, шматочків ватина і ретельно прошкурьте краю сидіння, щоб прибрати залишки клею. Потім протріть кришку вологою ганчірочкою і просушіть. Як тільки ви виконаєте цю роботу, приступайте до натягування нової оббивки.
3
Стару оббивку можете застосувати як викрійки для нового покриття. Покладіть викрійку на новий шматок гобелена і обведіть контур маркером. Виріжте закрий, і прикладіть до кришки стільця.
4
Приміряйте викрійку, якщо вас в ній все влаштує, то можете приступати до її кріплення. Спочатку покладіть на кришку шматок нового поролону або сентипоні, щоб він не з'їжджав, промажьте краю кришки невеликою кількістю клею. Далі переверніть кришку днищем вгору і зафіксуйте гобелен з чотирьох сторін по гвоздику, щоб матеріал не зміщувався.
5
Далі починайте кріпити одну зі сторін гобелена степлером (спеціальний оббивний інструмент). Користуватися степлером зручніше, ніж цвяхами і молотком. Приставте інструмент до тканини, щільно притисніть його до сидіння і пристрелите. Далі кріпите гобелен з протилежного боку, злегка натягуючи його. Інші сторони виконайте, як і попередні. Відстані між дужками робіть приблизно 2 см. У вас виходити рівні красиві «стежки». Уважно стежте за тим, щоб гобелен НЕ перекошувало. Для цього частіше перевертайте кришку стільця на лицьову сторону і перевіряйте правильність ваших дій.
6
Коли ви завершите заміну старого покриття на нове у кришки сидіння, подивіться на сам стілець. Можливо, ви захочете оновити його теж. Тоді вам буде потрібно прошкурить весь корпус стільця наждачним папером. Почніть зі спинки стільця і поступово переходите до ніжок. Якщо є місця, які потребують ремонту, то слід їх відремонтувати. Найчастіше, це сучки або відколи самого дерева.
7
Прогрунтуйте ці місця грунтом і просушіть. Візьміть шпаклівку для дерев'яних виробів і зашпаклюйте місця відколів або сучків. В шпаклівку для дерева додані спеціальні смоли, які надають їй твердість і зносостійкість. Така шпаклівка швидко твердне і шкурить її важко. Прошкуріть відремонтовані місця стільця, кошторисі з них пил і заґрунтуйте грунтом.
8
Пофарбувати підставу стільця можете морилкою. Її можна купити як в готовому вигляді, так і в сухому. Суху морилку розведіть у воді, як написано в інструкції і пофарбуйте стілець за два рази. Якщо вас не влаштує кінцевий результат, то можете пофарбувати його в третій раз. Коли фарба просохне, надіньте оновлену кришку сидіння на стілець.
Полірована поверхня меблів , виконаної їх натурального дерева, виглядає дуже красиво і дозволяє підкреслити структуру деревини. Хитромудрі візерунки дерев'яних інкрустацій, що прикрашають стільниці, полки або дверцята шаф, можна добре розгледіти тільки під лаковим полірованим покриттям. Але це покриття має один серйозний недолік - навіть невелика подряпина стає на ній дуже помітною. Якщо пошкодження незначні, то відновить полірування меблів можна самому.
Вам знадобиться
 • - гумові рукавички;
 • - м'які ганчірочки;
 • - лляні серветки;
 • - бензин;
 • - засіб для полірування меблів;
 • - зубна паста;
 • - уайт-спірит;
 • - денатурат;
 • - спирт;
 • - скипидар;
 • - віск;
 • - поташ;
 • - лляне масло.
Інструкція
1
В тому випадку, коли для того щоб відновити полірування меблів не потрібно повністю видалити стару обробку і нанести нову, спробуйте виправити дефекти поверхні самостійно. На першому етапі добре очистіть поверхню м'якою ганчіркою, змоченою в бензині. Обов'язково використовуйте гумові рукавички. Протріть поверхню кілька разів, після кожного разу міняйте ганчірочку на нову. Вийдіть і залиште меблі просохнути в добре провітрюваному приміщенні.
2
Освіжити полірування й усунути утворилися на її поверхні дрібні «волосяні» тріщинки можна розчином скипидару, воску і поташу. В невеликій кількості гарячої води розчиніть поташ і 10 частин воску, доведіть суміш до кипіння, поки не утвориться на поверхні мильна піна. Потім зніміть суміш з плити і охолодіть її, додайте 20 частин скипидару, перемішайте і використовуйте як поліролі. При необхідності можна додати аніліновий барвник в колір меблів.
3
Уважно огляньте дефекти. Для усунення невеликих подряпин скористайтеся якісним засобом для полірування меблів на основі воску і скипидару. Їх також можна усунути і звичайної зубної пастою. Нанесіть її попередньо на 10-15 хвилин на поліровану поверхню і потім м'якою лляною серветкою протріть пошкоджене місце до повного видалення слідів зубної пасти.
4
Реставратори для відновлення полірування використовують суміш, що складається з рівних частин уайт-спіриту, денатурату і льняного масла. Добре розмішайте її пред застосуванням, потім нанесіть на серветку і круговими рухами втирайте в поверхню.
5
Великий скол полірування можна замаскувати, заливши це місце тим же складом, який використовувався як покриття. Зазвичай це політура, поліуретан лак або один з його різновидів - шелак. Щоб визначити склад, який нанесений на поверхню меблів, капніть на непомітне місце спиртом. Якщо це шелак, то він поглине спирт, якщо лак - на поверхні утворюється міхур, поліуретан і політура не чутливі до впливу спирту. Нанесіть потрібний склад і, коли він затвердіє, відполіруйте цей фрагмент.