Як заповнити недолік кальцію.

Для забезпечення життєдіяльності організму необхідно щоденне надходження вітамінів і мікроелементів. Одним з основних елементів є кальцій, дефіцит якого здатний проявитися симптомами, а цілими захворюваннями різних систем і органів. Найчастіше для його заповнення недостатньо навіть надлишкового присутності в раціоні продуктів його містять, оскільки процес його засвоєння досить складний.
Інструкція
1
Щоб ефективно заповнити недолік кальцію в організмі, необхідно пам'ятати, що він ставитися до важко засвоюваним елементам і залежить від ряду дієтичних факторів і від співвідношення з іншими мінералами і вітамінами.
2
Для засвоєння кальцію необхідний вітамін D. Він є важливим регулятором обміну кальцію в організмі, т.к. активує зворотне його всмоктування нирками і попереджає його вимивання з сечею. Він же забезпечує перенесення іонів кальцію з кишечника в кров. Зазвичай в їжі міститься недостатня кількість вітаміну D, саме тому не варто повністю сподіватися на їжу, багату кальцієм. Неправильне співвідношення кальцію з іншими вітамінами і мінералами знижує його добову потребу. Не менш важливими для засвоєння кальцію є фосфор, калій, магній, бор.
3
Нерідко засвоєнню кальцію перешкоджає надлишок або недолік жирів і білків. Тому раціон харчування повинен бути без їх переважання, але в теж час і з достатнім їх кількістю.
4
Дивовижна здатність кальцію важко засвоюватися і добре виводитися з організму повинна насторожити любителів кави, міцного чаю, газованих солодких напоїв, солодощів. Ці продукти сприяють його виведенню. Тому навіть додатковий прийом кальцію може бути малоефективним.
5
Потера кальцію сприяє раціон з переважанням м'яса, риби, борошняних та кондитерських виробів, т.к. ця їжа зміщує кислотно-лужну рівновагу в організмі в бік «закислення», але саморегулююча система організму вилучає кальцій з резервів і кісток для відновлення цієї рівноваги.
6
Таким чином, проблема полягає не тільки в заповненні нестачі кальцію, але і в його засвоєнні й утриманні, тому в раціоні обов'язково повинні бути присутніми продукти з лужним потенціалом - свіжі овочі, фрукти, молочно- рослинна їжа. Кальцій присутній в сирі, сирі, яйцях, сардині з кістками, петрушці, квасолі, фініках.
7
Для поповнення нестачі кальцію в організмі необхідно періодично приймати препарати кальцію і переважно комбіновані форми (з вітаміном D, C і мінералами).