Як заспокоїти серцебиття.

Серце - двигун організму. Це невтомний трудоголік, який працює на нас двадцять чотири години на добу без перерв на обід і вихідних. Потопаючи в повсякденних турботах, ми забуваємо про його існування. А якщо серце втомиться, воно обов'язково дасть збій і нагадає про себе почастішанням ритму, стуком у скронях. Вам буде не вистачати повітря, з'явиться слабкість. Все це вірні ознаки тахікардії - небезпечного серцевого недуги, з яким боротися потрібно негайно.
Інструкція
1
По-перше, відразу відвідайте лікаря. Необхідно обстежитися і переконатися, що можна обійтися без термінового оперативного втручання. А далі виконуйте прості рекомендації, які допоможуть поліпшити якість життя і полегшити серцю його нелегку роботу.
2
Зменшіть щоденні навантаження, намагайтеся завжди знайти вільну хвилинку, щоб просто відпочити, розслабитися. Всіх справ не переробиш, а про здоров'я думати треба. Зробіть глибокий вдих і як би відправте його всередину себе - наситьте кров киснем. Помасажуйте праву сонну артерію. Лікар навчить, як правильно зробити подібний масаж і порекомендує інтенсивність і частоту натискань. Обов'язково помийте обличчя холодною водою. Забезпечте приплив свіжого повітря в приміщення: відкрийте вікно і провітріть кімнату.
3
Щоб уникнути повторення нападів тахікардії, необхідно докорінно змінити свій спосіб життя. Позбавляйтеся від шкідливих звичок. Куріння, прийом енергетиків, кави, алкоголю не додадуть здоров'я вашому організму і підставлять під удар ваше серце.
4
Постарайтеся захистити себе від стресів. Безліч лікарів сходяться на думці, що постійні стреси - одна з основних причин усіх захворювань, а особливо, хвороб серця. Для людей з проблемами серця, обов'язковий прийом вітамінів і мінералів. Калій і магній - вірні помічники в роботі серця. Калій допомагає уповільнювати роботу цього органу і збудливість м'язових волокон. Магній захищає клітини, активізує м'язові скорочення всередині них.
5
Вживайте в їжу більше продуктів, що містять дані мікроелементи: овочі, фрукти, боби, горіхи, квасоля і висівки. Виключіть з вашого раціону продукти, що виводять з організму кальцій або заважають його засвоєнню. Відтепер шоколад, газована вода, продукти з підвищеним вмістом жирів - не для вас.
6
Приділяйте більше часу заняттям фізичними вправами. Адже як відомо, фізкультура - цариця здоров'я. Проявіть турботу про своє серце, і воно відповість вам взаємністю.
Прискорене серцебиття називають пароксизмальною тахікардією. Розрізняють наджелудочковую форму і шлуночкову. Захворювання проявляється прискореним серцебиттям понад 100 ударів на хвилину, яке може тривати від декількох секунд до декількох днів. Тривалі напади супроводжуються слабкістю, неприємними відчуттями в області серця, непритомністю.
Вам знадобиться
  • - спиртова настоянка прополісу;
  • - спиртова настоянка глоду.
Інструкція
1
При появі ознак тахікардії необхідно звернутися ккардіологу. Після проведення необхідних обстежень (електрокардіографія з поєднанням дозованих навантажень, електрофізіологічне дослідження) будуть виявлені причини тахікардії та призначено адекватне лікування. Якщо діагноз - шлуночковатахікардія, то це вимагає госпіталізації та проведення електроі пульсній терапії.
2
Напади надшлуночкової тахікардії часто припиняють застосуванням рефлекторних методів: здавлення черевного преса, затримка дихання, що тиснуть руху на очні яблука і ін. При неефективності застосовується медикаментозне лікування - «Пропранолол», «Верапаміл», «рітмілен» та ін.
3
Окрім медичної допомоги організму, необхідно переглянути свій режим праці і відпочинку. Слід відмовитися від шкідливих звичок типу куріння і вживання алкоголю, міцного чаю і кави, коли, шоколаду. Вчитися підвищувати стресостійкість, захистити себе від сильних емоційних переживань, відмовитися від надмірного фізичного навантаження.
4
За погодженням з лікуючим лікарем виконувати спеціальні фізичні вправи, які сприяють тренуванню організму хворого, а головне - його серця.
5
Народна медицина пропонує ряд лікарських трав для лікування тахікардії. Це адоніс, корінь валеріани, квітки і плоди глоду, піон ухиляється, м'ята. Крім того, рекомендуються продукти бджільництва - мед, прополіс, маточне молочко, квітковий пилок.
6
Для купірування прискореного серцебиття приготуйте наступний склад. Візьміть аптечні настоянки прополісу і глоду. Злийте обидва пляшечки в одну ємність. Приймайте по 25 крапель тричі на день за півгодини до прийому їжі, поки суміш не закінчиться. При необхідності лікування можна повторити через невеликий проміжок часу (1,5-2 місяці).
Зверніть увагу
Тахікардія небезпечна своїми ускладненнями, такими як порушення нормального функціонування серцевого м'яза, інсульт, раптова зупинка серця і смерть.
Корисна порада
Для зміцнення стінок судин, за погодженням з лікуючим лікарем, необхідно приймати препарати магнію і кальцію.