Як лікувати чхання.

Чхання - кожному знайоме це явище. Воно являє собою мимовільний різкий рефлекторний видих через ніс і рот. Але чхання трапляється не тільки при нежиті, викликаному застудою. Часом ми не можемо перестати чхати через роздратування слизової оболонки носа алергенами: пилом, пилком рослин, цвіллю або травою, сонцем, лусочками шкіри тварин.
Інструкція
1
Чхання ні в якому разі не слід придушувати, це шкідливо. Якщо вже приступ почався, треба начхати досхочу. Це краще, ніж заганяти мікробів в середнє вухо або залишати їх у носових пазухах. Якщо чхання стримувати, можна навіть зашкодити барабанну перетинку.
2
Потрібно обов'язково встановити причину нападу. Встановіть зв'язок між тим, що ви вдихаєте, і початком чхання. Можливо, винен улюблений котик чи м'яка іграшка. Складніше - з пилком рослин. В цьому випадку краще звернутися до лікаря і пройти тести на алергію.
3
Якщо додатково до повторюваного чханню у вас ще й утруднено подих, а ніздрі забиті слизом, застосовуйте до 5 разів на добу судинозвужувальні засоби. Краще всього використовувати спрей, наприклад, «Тизин» або «Ксімелін». У проміжках добре промивати ніс злегка підсоленій водою або аптечними розчинами типу «Аква Маріс».
4
Приймайте вдобавок до судинозвужувальних та антигістамінні (протиалергічні) препарати. Це «Кларитин», «Телфаст», «Еріус», «Зіртек» і ін. Вони прибирають свербіж і підсушують, але можуть викликати сонливість.
Корисна порада
Якщо ви вже знаєте причину, по якій безперервно чхаєте, і вона пов'язана з алергією, постарайтеся приймати антигістамінні засоби перед небезпечною ситуацією. Так вони краще подіють. Наприклад, якщо має бути поїздка на пікнік або робота в саду, краще заздалегідь випити таблетку.